Na kritiku svojej osoby si Maroš Kramár (62) za vyše päťdesiatročnú hereckú kariéru zvykol, no všetkého veľa škodí... 

Povedali ste, že aktuálne nič nenakrúcate. Je to spôsobené kovidom a tým, že sa už všetci pripravovali na lockdown?

Neviem na to odpovedať. Som aj divadelný herec a s divadlom je problém, pretože zájazdové predstavenia sa opäť rušia. Najskôr sa rok nehralo, potom sa to trošku rozbehlo a opäť sa všetko zavrelo. Mával som dvadsať predstavení mesačne, teraz mám dve-tri a už aj tie dve-tri sa začínajú rušiť, čo je zlé. Hercovi, ktorý je na voľnej nohe a aktuálne nič nenakrúca, ide príjem na nulu.

Ako pokrývate toto hluché obdobie?

Našťastie som robil päťdesiat rokov, tak nejakú rezervu mám, ale mladí herci, ktorí si založili rodinu a nie sú zamestnancami divadiel, ale na voľnej nohe a aktuálne nič nenakrúcajú, tí sú úplne na lopatkách. Je to ťažké obdobie, ale nechcem sa sťažovať ani paušalizovať, lebo toto sa nedeje iba v kultúre. Okrem toho po mojich slovách okamžite nastúpia internetoví hejteri s komentármi o tom, ako bývam, a že ešte sa sťažujem… Skutočne sa nesťažujem, lebo zatiaľ mám z čoho žiť. Je mi však ľúto všetkých, ktorí si nenašetrili, lebo sú napríklad ešte mladí a nestihli to. Tých mi je úprimne ľúto, ale ja to nejako prežijem.

Problémy aj rok po afére: Čím viac kauzu obťažovania vysvetľujem, tým je to horšie, tvrdí MAROŠ KRAMÁR. Celý rozhovor nájdete v najnovšom vydaní týždenníka Život.

VIAC FOTIEK MAROŠA KRAMÁRA S NOVÝM ÚČESOM NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia