Osud ho poriadne skúša, no on sa nevzdáva. Repeťák Otto Weiter (66) má za sebou naozaj krušné chvíle. Dvakrát ho zradilo srdce, prišiel o milovanú manželku Andreu Fischer († 47), ale tam to neskončilo. Lekári mu diagnostikovali rakovinu.

Weiter dúfal, že jeho život sa dáva do poriadku. Po smrti manželky bol najmä psychicky vyčerpaný a povestný úsmev by ste na jeho tvári hľadali márne.

Veľkou oporou mu bola spevácka kolegyňa Petra Maxim, ktorá mu vdýchla radosť a z priateľov sa stali partneri. Otto tak našiel opäť lásku. Osud však sympatickému spevákovi hodil ďalšie poleno pod nohy, pretože dostal rakovinu hrubého čreva. Podľa vlastných slov mu lekári oznámili, že má dva národy a obidva sú karcinogénne.

Partnerská a spevácka dvojica sa pustila do prerábky domu.
Zdroj: Miroslav Miklas

Umelca tak čakali dve vážne operácie, ktoré našťastie dopadli dobre a odborníci ho nádorov zbavili. Boli tam najprv obavy z narkózy, keďže Weiter mal vážne problémy so srdcom, no na prekvapenie prišli dobré správy. Jeho srdce začalo pracovať z pôvodných 30 percent na 37 až 40 percent.

Weiter mal tak dôvod na radosť. Kto pozná repeťáka, ten vie, že Otto nevie žiť bez hudby a dôkazom je aj jeho vystúpenie na včerajšej akcii na lodi na bratislavskom nábreží. Spevák rozdával úsmevy na všetky strany a spoločne s priateľkou Petrou si pozornosť publika užívali. Nikto by nepovedal, čím si Otto musel prejsť, pretože vyzeral výborne.

FOTKY Z JEHO VYSTÚPENIA NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia