Ivana Trumpová, rod. Zelníčková (†73) nemala žiadne zdravotné problémy. Osudným sa jej však stal pád zo schodov v jej luxusnom byte. Zomrela na následky zranení, ktoré pri tom utrpela.

Celý svet zasiahla správa o nečakanom úmrtí prvej manželky bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa (76). Bol to práve on, kto o jej odchode na večnosť informoval ako prvý. Paradoxné je, že bývalá lyžiarka, modelka, neskôr biznismenka a spisovateľka sa tešila dobrému zdraviu a tieto dni plánovala stráviť vo svojom obľúbenom St. Tropez. Mala to byť jej prvá cesta z New Yorku, odkedy vypukla pandémia koronavírusu. Bohužiaľ, zomrela na následky zranení, ktoré utrpela pri páde vo svojom byte. Potvrdil to hovorca mestského úradu súdneho lekára v New Yorku. Podľa neho boli príčinou jej smrti tupé nárazy do trupu.

Ivana Trumpová bola cieľavedomá žena, ktorá na sebe od detstva tvrdo pracovala. Keďže sa narodila ako drobné a slabé dieťa, jej otec sa rozhodol utužiť ju športom. Venovala sa plávaniu a lyžovaniu. „Ivanka bola vždy veľmi húževnatá. Mali sme chatu na moravsko-českom pomedzí, kde vždy v zime od piatka do nedele lyžovala a už v šiestich rokoch absolvovala svoje prvé preteky,“ povedala pre médiá v minulosti jej mama Marie Zelníčková (95). V dvanástich si musela vybrať medzi plávaním a lyžovaním. Dnes už všetci vieme, ako jej rozhodnutie dopadlo. Toto rozhodnutie nikdy neoľutovala, pretože o pár rokov neskôr reprezentovala bývalé Československo v národnom tíme. Študovala Fakultu telesnej výchovy a športu na Karlovej univerzite a uchytila sa aj vo svete módy. Ako krásna blondínka mala mnoho ctiteľov. Vydávala sa však veľmi mladá, keď mala 22 rokov, a doslova išlo o manželstvo z rozumu.

Osudový muž DONALD TRUMP. IVANA mu porodila tri deti a pomohla zveľadiť jeho impérium.
Zdroj: REPROFOTO CBS

Aby sa dostala na Západ, zobrala si v Prahe lyžiara s rakúskym pasom Alfreda Winklmayra. „To bol jej kamarát. Ivana mala známosť s Jirkom Syrovátkom. Aj on jazdil za český tím. Spolu cestovali na tréningy do Rakúska, kde mali tohto kamaráta. Keď videl, aká je bezvýchodisková situácia v Česku, opýtal sa ich, čo pre nich môže urobiť, a tak si Ivanu zobral. Ale bolo to naoko. Spomínam si, ako raz prišiel. Ivana vtedy študovala na univerzite. Prezliekla sa, odišli sami na radnicu a zobrali sa. On hneď odišiel preč. Nikdy spolu nežili, ale ona dostala rakúsky pas a mohla vycestovať do Kanady,“ zaspomínala si v roku 2009 Ivanina mama.

O jej veľkej láske z minulosti si prečítajte na ďalšej strane...

Diskusia