Marika Gombitová (65) už štvrtýkrát presunula svoje dlho očakávané turné Vyznanie. Namiesto dvoch veľkých koncertov fanúšikov čaká napokon jeden. Podarí sa jej konečne ho uskutočniť?

To, že svojmu publiku Marika chystá veľké hudobné prekvapenie, oznámila koncom augusta 2019 v rodnej obci Turany nad Ondavou, kde prebehlo jej emotívne stretnutie s celou rodinou a krajanmi. „Na budúci rok pripravujeme koncerty… Ich dramaturgiu chceme postaviť na mojich pesničkách z rokov 1978 až 2005, samozrejme, chystám aj nové piesne. Veľmi sa teším na svojich fanúšikov a som im nesmierne vďačná za podporu, trpezlivosť aj pochopenie,“ uviedla vtedy pre médiá.

Čo sľúbila, o pár mesiacov aj splnila. V novinách sa začali hromadiť informácie o jej turné, na ktoré pozvala všetkých priaznivcov len štyri dni pred vianočnými sviatkami prostredníctvom sociálnych sietí so slovami: „Milí priatelia, srdečne vás pozývam na moje koncerty v Bratislave a Košiciach. Veľmi sa na vás teším a verím, že spolu zažijeme neopakovateľný večer.“ Koncert v Bratislave bol naplánovaný na 5. decembra 2020, v Košiciach na 12. decembra 2020 s tým, že okrem speváčkiných úspešných hitov, ktoré patria do zlatého fondu slovenskej populárnej hudby, sa na pódiu objavia viacerí vzácni hostia. Vo februári 2020 ako prvého „odtajnila“ kamaráta, kolegu a jej veľkého obdivovateľa Richarda Pachmana (56). Ten aj vďaka Marikinej hudbe a jej vnútornej sile zvládol prekonať vážne zdravotné problémy po tom, čo v roku 2000 omylom vypil na chate vysokokoncentrovaný lúh.

FOTKU DOMU, V KTOROM VYRASTALA MARIKA GOMBITOVÁ, NÁJDETE V GALÉRII...

Plány na stretnutie s fanúšikmi začala mariť korona, no prísne epidemiologické opatrenia dávali nádej, že by sa koncerty koncom roka 2020 mohli uskutočniť. Žiaľ, nestalo sa tak. Strach odborníkov z druhej vlny šírenia ochorenia COVID-19 od začiatku leta povoľoval podujatia do kapacity len tisíc osôb. Tento stav mal platiť až do konca roka. Vzhľadom na to, že speváčkine koncerty na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu s kapacitou 10-tisíc miest a v košickej Steel aréne s kapacitou vyše 8-tisíc miest výrazne prevyšovali stanovený počet povolených osôb, bolo jasné, že Marika bude nútená koncerty preložiť. Umelkyňa so svojím tímom našla náhradné termíny, a to v máji 2021.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia