Siedmy krížik si na chrbát tento rok pripíše herečka Milka Zimková (69), operný spevák Peter Dvorský (69), ale aj gitarista, spevák a skladateľ kapely Elán Ján Baláž (69).

Hneď začiatkom februára sa okrúhlych narodenín dožije obľúbený česko-slovenský herec Miroslav Donutil (69), o ktorom sa od jeho hereckých začiatkov hovorí, ako o dôstojnom nástupcovi Vladimíra Menšíka (†58), 21. júna 2021 zas sedemdesiat oslávi herec Vladimír Černý (69). Ten je od roku 1995 riaditeľom Divadla Astorka Korzo ’90 a divákom je známy z mnohých súčasných seriálov ako napríklad Búrlivé víno (2012), Pravá tvár (2017), Hotel, (2018) alebo Sestričky (2020).

Sedemdesiatničkou sa 1. augusta stane aj herečka Milka Zimková. O veku žien sa síce nahlas nehovorí, no známa umelkyňa vyzerá jednak výborne a na druhej strane sa pribúdajúcimi rokmi vôbec netrápi. Svoj život zasvätila divadlu, najmä monodrámam, ktoré hráva po celom Česku a Slovensku. K svojmu výročiu sa v predstihu vyjadrovať nechcela, zato všetkým ľuďom nielen dobrej vôle zo srdca zapriala nasledovné: „Láskou a zdravím požehnaný rok 2021, naplnený trpezlivosťou, múdrosťou, toleranciou a nádejou, že bude všetko také jasné, ako má byť.“

FOTOGRAFIE NAŠICH ROVESNÍKOV NÁJDETE V GALÉRII

Oslavovať sa tento rok tiež bude v legendárnom Eláne, jeden z jeho členov, konkrétne Ján Baláž, dovŕši sedemdesiatiny 24. augusta. Zároveň si pripomenie aj svoju 40-ročnú kariéru v najpopulárnejšej skupine v našich končinách. Hudobník totiž od roku 1981 patrí spolu s Jožom Rážom (66) a Vašom Patejdlom (66) k základnej zostave Elánu. Za tie roky sa u nich vystriedalo viacero hudobníkov, no kapela úspešne funguje ďalej.

Koncom septembra bude veselo aj u Petra Dvorského, ktorý kedysi patril k štvorici najlepších tenoristov sveta spolu s Plácidom Domingom, Josém Carrerasom a Lucianom Pavarottim. Okrem dosiek SND prezentoval svoje interpretačné majstrovstvo v Metropolitnej opere v New Yorku, vo Veľkom divadle v ruskej Moskve, vo viedenskej Štátnej opere v Rakúsku, v milánskej La Scale v Taliansku a v londýnskej Covent Garden v Spojenom kráľovstve. Päť rokov šéfoval Slovenskému inštitútu v Ríme, odkiaľ sa vrátil v roku 2019. Svoju úspešnú kariéru ukončil a dnes si užíva penziu po boku milovanej manželky Marty.

Vekové prepojenie s naším týždenníkom umelca síce prekvapilo, no do ďalších rokov nám nezabudol popriať všetko najlepšie. Osobitné prianie venoval predovšetkým vám, keď uviedol: „Čitateľom Života srdečne želám najmä pevné zdravie a veľa lásky v novom roku. O svojich prianiach nahlas hovoriť nechcem, predsa len, oslava mojich narodenín je ešte veľmi ďaleko. O tom sa môžeme porozprávať nabudúce,“ uzavrel.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Ilustračná snímka

ZANIETENÍ CHALUPÁRI: Kam unikal pred svetom Chudík, Dočolomanský a iné hviezdy?

Populárne články
Dorota Nvotová pozýva ľudí na koronové prázdniny.

Na luxus zabudnite! DOROTA NVOTOVÁ opísala svoj život na Maldivách. Takáto je realita

Beh je vhodný šport, treba však behať správne.

Poškodenie kĺbov trápi aj tridsiatnikov. Bolia vás kolená či bedrá?

VIDEO: Keď v

VIDEO: Keď v "lufte" cítiť jar. Zbohom zima! Už aby krajina ozelenela

COVID AUTOMAT (28. februára 202)

COVID AUTOMAT: 20 okresov svieti načierno: Akú farbu má ten váš?

Ilustračná snímka

Vyhrážky zastrelením: Roztrasená MONIKA BABIŠOVÁ sa v Dubaji utápa v slzách

Kobra tancuje podľa píšťaly. Je to pravda?

Kobra tancuje podľa píšťaly. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia