Milan Lasica odpadol na výročnom koncerte Bratislava Hot Serenaders. Napriek obrovskej snahe sa ho už nepodarilo zachrániť. Humorista mal 81 rokov.

Orchester oslavoval dvadsaťročnú spoluprácu s legendárnym Milanom Lasicom, ktorú v roku 2001 odštartoval spoločný projekt s názvom Ja som optimista. V nedeľu 18. júla si preto Bratislava Hot Serenaders spolu s Milanom Lasicom naplánovali koncert pod príznačným názvom Ja som optimista (už 20 rokov) – ako inak, symbolicky v Štúdiu L+S. Nikto však netušil, k akej tragédii večer dôjde. Milanovi Lasicovi prišlo nevoľno a počas interpretácie piesne na pódiu odpadol. Oživiť sa ho už nepodarilo. Informáciu priniesol ako prvý portál sme.sk.

Smrť príde obyčajne vtedy, keď si človek myslí, že je veľmi ďaleko.
Známy citát Milana Lasicu

Ako ďalej informuje Denník N, bola to náhla porucha srdcového rytmu. Dospieval pesničku Ja som optimista, v dobrej forme, bola klaňačka asi dvakrát a naraz sa pomaly zosunul k zemi. Parkrát sa “vrátil” a hýbal očami, ale nezvládol to. Záchranka sa ho 20 minút pokúšala oživovať. 16. júla ešte vystupoval v divadle spolu s hercom Martinom Hubom a 18. júla bol ešte hosťom v Slovenskom rozhlase. Česť jeho pamiatke! 

Milan LASICA sa narodil 3. februára 1940. Roku 1962 ukončil Vysokú školu múzických umení v Bratislave. Potom pôsobil ako herec v Tatre a v Divadle na korze, kde sa profiloval v komediálno-kabaretnej dvojici s Júliusom Satinským. S o rok mladším Julom sa Lasica stretol začiatkom 50. rokov na vianočnej besiedke, neskôr na súťaži Hviezdoslavov Kubín, ktorú Satinský vyhral v roku 1958.

Milan Lasica s manželkou Magdou Vášáryovou.
Zdroj: Archív NMH

Roku 1970 však pre odvážnu kritiku okupačných pomerov divadlo zatvorili a Lasicovi so Satinským zakázali umeleckú činnosť. V rokoch 1970 – 1971 pôsobili preto obaja v kabaretnom divadle Večerní Brno. Potom sa vrátili na Slovensko a účinkovali na Novej scéne. Roku 1982 vzniklo poetické a kabaretné divadlo Štúdio S v priestoroch slávnej Tatra Revue. Tu opäť začali L+S pôsobiť ako dvojica. Lasica sa neskôr stal riaditeľom Štúdia S.

Pre mladšie ročníky je táto kapitola už hádam aj zabudnutá, ale Milan Lasica bol ženatý už druhýkrát. Jeho prvou zákonitou bola speváčka Zora Kolínska, ktorú si zobral v roku 1962 a manželstvo im vydržalo 8 rokov. Po druhý krát sa postavil pred oltár s ďalšou herečkou, Magdou Vášaryovou. Spoznali sa už keď ona mala 13 rokov a 21, bol totiž spolužiakom jej staršej sestry Milky. 

ZÁBERY Z PREDSTAVENIA, KTORÉ ODOHRAL 16. JÚLA, SI POZRITE V NAŠEJ GALÉRII

Zdroj: Plus JEDEN DEŇ

Diskusia