Napriek nepriazni osudu, ktorá ju postretla, je práve Mája Velšicová (86) tou, ktorá stále ľuďom rozdáva radosť a úsmevy plným priehrštím.

Veď si len spomeňme na jej hit Holubienka, ktorý tak precítene spieva a na YouTube má až 2,5 milióna zhliadnutí. Zároveň je obdivuhodné, že tesne pred deväťdesiatkou stále vyrába televízne programy, nahráva pesničky, ba dokonca sa jej opätovne rozbehla herecká kariéra. V minulom roku účinkovala v komediálnom seriáli Šťastná rybka. Následne začiatkom zimy si vyskúšala účinkovanie v nórskej produkcii. Konkrétne stvárnila americkú veľvyslankyňu a za túto príležitosť je neskutočne vďačná. Okrem toho sa čoskoro objaví v jojkárskej adaptácii americkej komediálnej série s názvom Webová terapia, kde sa na pľaci okrem iných stretla s hlavnou predstaviteľkou Zuzanou Fialovou. Keďže sa nakrúcalo akoby cez webkameru, Mája si opäť vyskúšala niečo nové a veľmi ju to bavilo. „S touto prácou som vôbec nerátala, ale som rada za takú peknú skúsenosť.“ O ďalších hereckých ponukách zatiaľ nevie a radšej nič neplánuje. „Nechcem, lebo kto vie, ako na tom budem so zdravím. Musím si ho šetriť.“

Práve kvôli zdravotnému stavu už začala postupne zvažovať, či predsa len neukončí úspešnú kariéru. „Rozmýšľala som, či mám odísť alebo nemám, ale diváci ma nechcú pustiť. Uvedomila som si to naplno opäť, keď som nakrúcala decembrový program pre TV Šláger, ktorý bol naozaj veľmi vydarený a bola som s ním mimoriadne spokojná. Na záver som divákom povedala, že neviem, ako bude, či bude, možno bude nakrúcanie vo februári a možno aj nie a vtedy ľudia začali tlieskať so slovami: ‚Áno! Áno! My vás nepustíme!‘ Bol to krásny moment. Myslím, že to je preto, že títo ľudia cítia medzi nami akúsi pupočnú šnúru. Raz mi dokonca jedna diváčka povedala: ‚Pani Mája, vy máte v hlase niečo, čo vyvoláva pozitívnu energiu, preto tí ľudia za vami idú…‘“ Pritom to vôbec nie je zábava, šou TV Šláger s Májou Velšicovou trvá aj tri a pol hodiny. Keď však speváčka stojí pred svojím publikom, je šťastná. Podobné slová priazne jej dodávajú energiu pokračovať ďalej, skúšať nové veci a najmä nesedieť doma so založenými rukami.

Hoci si svojich fanúšikov ne­smierne váži a v kariére sa jej v pokročilom veku stále darí, aj ona sama za posledné obdobie prešla v rámci nazerania na popularitu výraznou premenou. Pred zrakmi verejnosti sa totiž začala chrániť viac než kedykoľvek predtým. Prečo? „Už svoje súkromie nezverejňujem na Facebooku. Nedávam tam osobné snímky, lebo sa bojím,“ priznala nám otvorene umelkyňa s dôvetkom: „Je pravda, že stále sa okolo mňa niečo deje, veľa sa píše, rozpráva, stále sa nakrúca. Mnohí by mohli nadobudnúť pocit, aká je zo mňa hviezda, ale mne to je občas až nepríjemné, preto sa snažím byť opatrnejšia ako v minulosti a robí to viacero mojich kolegov. Takže pominula tá doba, keď sme túžili, aby sa o nás stále písalo, hovorilo… Teraz je to preč. Samozrejme, keď sa nakrúca seriál a je za ním konkrétna televízia, je povinnosťou nás umelcov projekt, v ktorom sme účinkovali, spopularizovať, snažiť sa ho dostať medzi divákov, ale mimo toho sa už medializácii snažím skôr vyhýbať,“ zdôverila sa nám.

Bodka za tragédiou: Ako Mája Velšicová napokon naložila s nehnuteľnosťou, ktorú kvôli synom plánovala predať, sa dozviete v najnovšom vydaní týždenníka Život.

Diskusia