To je ale hacienda!

Východoslovenský hudobník Ondrej Kandráč (44) si môže mädliť ruky. Keď vo februári 2019 kupoval v bratislavskej časti Záhorská Bystrica pozemok s úctyhodnou rozlohou 1 033 štvorcových metrov, nemohol tušiť, že o rok prepukne COVID-19 a nastane inflácia, ktorá jeho pozemku pridá riadne na hodnote, píše Plus 7 dní.

V čase korony na Kandráčovej parcele zívala len výkopová jama a on tvrdil, že ešte nie je rozhodnutý, či začne stavať. No len čo pominuli pandemické opatrenia, na mieste vyrástla tehlová stavba úctyhodných rozmerov. Kandráč za holý priestor na okraji Bratislavy vysolil približne 258-tisíc eur, dnes by len za hrubú stavbu dostal okolo 400-tisíc eur. Muzikant, ktorému sa v brandži mimoriadne darí, netají spokojnosť so zhodnotením financií. Rovnako ako v minulosti však tvrdí, že mu išlo výlučne o investíciu a stále nemá jasno, či sa do hlavného mesta presťahuje alebo dom po dokončení predá.

Keď týždenník PLUS 7 DNÍ pred rokom a pol priniesol informáciu, že Ondrej Kandráč s manželkou Erikou investovali do pozemku v Bratislave, hrdý východniar dostal strach. Bál sa, aby jeho rodáci nenadobudli pocit, že na svoj kraj a priateľov zanevrel. Tak ako vtedy, aj dnes to vylučuje. „Na východe som vyrastal, tam som stál prvýkrát na javisku a počul potlesk fanúšikov. Nech už by som žil kdekoľvek, vždy sa budem hlásiť k svojmu regiónu,“ vyhlásil hudobník pateticky.

Hoci s výstavbou domu za posledné mesiace výrazne pokročil, stále podľa jeho slov nie je isté, či sa doň s rodinou nasťahuje. „Hovorím vám to úprimne, naozaj neviem. Po dohode s manželkou sme investovali spoločné úspory do kúpy pozemku a následne do nehnuteľnosti. To je zatiaľ všetko. Nemali sme žiaden špeciálny plán, ani netuším, kedy to bude dokončené,“ dušuje sa.

Dostavba podľa neho závisí od toho, ako sa mu bude v šoubiz­nise dariť, čiže od príjmu finančných prostriedkov. No keď sa pozrieme na jeho účtovné uzávierky, nemôže sa sťažovať. V rokoch 2018 a 2019 presiahli Kandráčove hrubé príjmy sumu 350-tisíc eur, no náklady mal vyššie, takže obe obdobia skončil v mínuse. Cez koronu, keď na Slovensku takmer nepretržite panoval lockdown a nedalo sa hrať, mal východoslovenský muzikant tržby vyše 80-tisíc eur, čo iní nedosiahnu ani v najlepších časoch. Na vilu v hlavnom meste to však podľa Kandráča stále nestačí. „Cesta do finále je, ako podľa fotografií vidíte, ešte poriadne dlhá a nákladná. Jediné, čo teraz chcem, je uzavrieť stavbu a spraviť tam okná,“ prezrádza.

FOTO Kandráčovej haciendy nájdete v GALÉRII

Podľa odborníka na reality manželia Kandráčovci nešetrili na kvalitných materiáloch. Stavbu im projektoval šikovný architekt z Košíc podľa ich predstavy. „Pôjde o podpivničený dom vymurovaný dobrými tehlami a zasadený v betónovom skelete. Určite ide o nízkoenergetickú stavbu. Vidím tam izolácie, zateplenie aj veľké a pekné átrium. Už teraz to v tom najlepšom zmysle slova dýcha luxusom. Keby stavbu chceli predať, môžu si vypýtať približne 400-tisíc eur. Keďže ide o skvelú lokalitu, cena môže časom len rásť,“ vyjadril sa špecialista.

S rodinou hudobník stále žije v rodinnom dome v Košiciach, kam sa presťahovali v roku 2012 a slová o tom, že by to malo byť niekedy inak, zatiaľ u Kandráčovcov nepadli. „Nechcem špekulovať, ale aby sme mohli dokončiť vilu v Bratislave, možné je aj to, že predáme dom v Košiciach a utŕžené peniaze použijeme na dostavbu. Z čisto pragmatických dôvodov by bola pre mňa ideálna Bratislava, pretože sem cestujem kvôli práci veľmi často. Zastávam názor, že rodina by mala byť spolu a v zásade je úplne jedno kde. Slovensko je malá, no krásna krajina a robiť nejaké regionálne rozdiely nemá zmysel.“

Diskusia

K tomuto článku nie je možné pridávať diskusné príspevky.