Odkedy vypukla vojna, nevideli sa. Olena Zelenská (44) a jej manžel prezident Volodymyr Zelenskyj (44) až teraz poskytli spoločný rozhovor pre ukrajinskú televíziu ICTV.

Po ruskej invázii na Ukrajinu prvú dámu a jej dve deti odviezli na bezpečné utajené miesto. „Našu rodinu rozdelila vojna, podobne ako mnohé iné ukrajinské rodiny. Môjho muža mi však nikto nezoberie, ani vojna.“ Od manžela žije oddelene už viac ako dva mesiace, manželia sa medzitým videli len krátko, inak si len telefonujú. Je teda vďačná, že môže poskytnúť rozhovor, pretože zároveň mohla objať svojho manžela.

„Rande v televízii,“ žartuje prvá dáma. Zvážnela však, keď si spomenula na noc 24. februára. „Bola tma a videla som, že Volodymyr nie je vedľa mňa. Vošla som do vedľajšej izby, už bol oblečený, ale bez kravaty. Pýtala som sa, čo sa deje, a on odpovedal, že sa to začalo. Cítila som neuveriteľný strach.“ Ukrajinský prezident dojíma celý svet svojím odhodlaním. „Vždy to bol spoľahlivý muž a partner, to sa nezmenilo,“ povedala na margo svojho manžela prvá dáma.

VIAC FOTO VOLODYMYRA ZELENSKÉHO A JEHO RODINY NÁJDETE V GALÉRII...
Diskusia