„Večer sme účinkovali v Ostrave, hrali sme spolu kabaret, a potom sme si dali pohárik. Často som sa dostával do situácie, že popri ňom už nevládzem a ani v ten večer to nebolo inak. O tretej ráno som bol takmer nebohý, a tak mu hovorím: ,Ivanko, ja už nevládzem. Nehnevaj sa, ja si už idem ľahnúť.‘ Nejako som ho uchlácholil, no keď som zobudil, bolo sedem hodín ráno a Ivana nikde. Prebral som sa, pozviechal sa z postele, dal som na seba nejaké gate a košeľu a išiel som sa naňho spýtať na recepciu. Keď som prišiel, Ivan tam sedel s nočným recepčným a veselo spolu popíjali,“ opísal.

Šiel som sa hore obliecť, no on stále sedel na recepcii a popíjal ďalej, tak som zobral batožinu a všetko naukladal do auta. Ivo sa rozlúčil s recepčným, dali si posledné poldeci, sadol do auta a šoféroval až do Bratislavy. Také niečo sa nestalo prvý ani posledný raz. Nemohol som povedať ani pol slova, veď by ma zahlušil. Našťastie sa nám nič nestalo.
O. Hlaváček

Žiaľ, toto nebol posledný problém, ktorý musel za známeho zabávača jeho kamarát Oldo hasiť. Hoci mali väčšinou šťastie a Krajíček ich po preflámovanej noci dokázal doručiť do cieľa v zdraví, samotný také šťastie na svojich záťahoch vždy nemal. Sám vraj havaroval trikrát a z toho dva razy musel po rozbité auto utekať práve Hlaváček. „Dvakrát som bol po jeho auto niekde v kopcoch, jeho nejako doviezli domov a auto zostalo tam. Raz som bol v Tatrách, niekde v Smokovci, s manželkou. Ona šoférovala naše, ja to Ivanove,“ prezradil. Diváci o Krajíčkovom hazardovaní nemali ani tušenia a na obrazovkách sa ho nevedeli nasýtiť.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia