Zlyhalo mu srdce. Milan Lasica (†81) odpadol na klaňačke po koncerte s orchestrom Bratislava Hot Serenaders v bratislavskom Štúdiu L+S.

FOTOGRAFIE Z POSLEDNÉHO PREDSTAVENIA MILANA LASICU NÁJDETE V GALÉRII

V hereckých kuloároch si umelci medzi sebou tradujú túžbu nezabudnuteľného herca Františka Dibarboru (†70), ktorý si svoj životný osud prial ukončiť na doskách, ktoré znamenajú svet. Paradoxne, zubatá si po neho prišla v nemocnici, kde zomrel na následky dopravnej nehody. Odísť zo sveta sa mu podľa jeho želania nepodarilo. Milanovi Lasicovi áno.

V nedeľu 18. júla oslavoval spolu s orchestrom Bratislava Hot Serenaders dvadsaťročnú spoluprácu. Tú v roku 2001 odštartoval úspešný spoločný projekt s názvom Ja som optimista. Spomienkové podujatie sa pri tejto príležitosti konalo v divadle L+S, ktoré umelec spoluvlastnil. Hoci počas vystúpenia vtipkoval a nič nenasvedčovalo tomu, že sviatočná udalosť sa zmení na tragédiu, počas klaňačky odpadol a, bohužiaľ, oživiť sa ho už nepodarilo.

Podľa medializovaných informácií mu zlyhalo srdce, ktoré mu operovali ešte v roku 2015. Umelca vtedy trápil vysoký tlak a bolesti v hrudníku. Najskôr ho previezli do Univerzitnej nemocnice Bratislava, ale po podozrení na kardiovaskulárne problémy putoval do Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb na Kramároch. Tam podstúpil náročnú operáciu, kde mu lekári voperovali trojitý bajpas. Neskôr so smiechom tvrdil, že by sa mal dožiť aspoň 106 rokov, žiaľ, nestalo sa to. V poslednom čase však nič nenasvedčovalo tomu, že by bol mal zdravotné problémy, o to viac je jeho odchod pre širokú verejnosť náhly a nečakaný.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia