Tenisová legenda Martina Navrátilová v pondelok oznámila, že jej diagnostikovali rakovinu hrdla a prsníka po tom, ako si pred dvoma mesiacmi objavila hrčku na krku.

Šesťdesiatšesťročná Navrátilová pre denník The Times uviedla, že v novembri si na krku objavila zväčšenú lymfatickú uzlinu a počas testov sa zistilo, že sa jej rakovina vrátila aj do prsníka. Ohľadom svojho zdravotného stavu je optimistická. "Tento dvojitý úder je vážny, ale stále sa dá napraviť," cituje Navrátilovú FoxNews. "Dúfam v priaznivý výsledok. Chvíľu to bude smrdieť, ale budem bojovať zo všetkých síl."

Hovorca Navrátilovej pre The Times uviedol, že "obe tieto rakoviny sú v ranom štádiu so skvelými výsledkami". Neočakáva sa, že by odcestovala na Australian Open, pretože jej liečba sa má začať ešte tento mesiac. Obe rakoviny sú v počiatočnom štádiu. Rakovina prsníka bola tenisovej šampiónke diagnostikovaná pred viac ako desiatimi rokmi. Navrátilová podstúpila operáciu na odstránenie rakovinových buniek spolu s rádioterapiou a pokračovala v exhibičnom tenisovom programe.

Rodáčka z Prahy je považovaná za jednu z najlepších tenistiek všetkých čias - na zozname Mount Rushmore je spolu so Serenou Williamsovou, Chris Evertovou, Billie Jean Kingovou a Margaret Courtovou. Na prvom mieste svetového rebríčka bola 332-krát a získala 59 titulov vo dvojhre, štvorhre a zmiešanej štvorhre. Pozoruhodné je, že získala deväť wimbledonských titulov.

VIAC FOTO V GALÉRII...
Diskusia