Hudobníčka Dorota Nvotová (39) sa pravidelne objavovala na letných festivaloch. Tento rok však prišla zmena, ktorá umelkyňu nepotešila.

Nvotová je známa tým, že sa za svoje názory nehanbí a otvorene ich prezentuje. Častokrát ide aj o vážne témy, ktoré aj momentálne rieši naša krajina. A nehanbí sa nielen za svoje slová, ale ani za skutky. Vyzerá to tak, že práve to sa nepáči ľuďom, ktorí majú pod palcom akcie v letných mesiacoch.

"Na festivaly ma vraj nechcú pre moje občianske aktivity. Dobre. Ak si mám vybrať medzi pocitom zodpovednosti a hraním, vyberám si zodpovednosť. Hrať budem aj naďalej v kluboch, ktoré sa neposrali z toho, že Nvotovú hejtuje tá rusofilná a fašistická polovica Slovenska," napísala na sociálnej sieti Dorota a pokračovala: "Jasné, ide leto, pivko, slnko, hopsavé melódie. Načo sa zaťažovať krízami. Veď sme toľko trpeli. Čo na tom že za humnami je vojna, planéta je úplne v prdeli a na našu politickú scénu sa vrátia gauneri ak budeme ticho. Ide leto, bola korona, máme právo nemyslieť na nič zlé. Hopsasa. Síce si toto leto veľa nezahrám, ale keď Fico vyhrá voľby, aspoň si, baliac kufre, budem môcť povedať, že som urobila čo bolo v mojich silách."

Dorota Nvotová počas vystúpenia v bratislavskom podniku.
Zdroj: Emil Vasko

Nvotová však svojim fanúšikom sľubuje klubové minišnúry po Slovensku. Aj keď sa teda na festivaloch Slovákom nepredvedie, za svojimi aktivitami si stojí. "Som hrdá na to, že ma ľudia so xenofóbnymi, rasistickými, fašistickými, homofóbnymi a zamindrákovanými hlavami hejtujú. Vymaľovávanka sa vyfarbuje sama. Stačí sa pozerať," uzavrela Dorota

VIAC FOTO NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia