Nórska adaptácia obľúbenej vianočnej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku príde do kín už tieto Vianoce. V rozprávke sa objaví aj hlas princa z českej verzie, ktorého stvárnil Pavel Trávníček (71).

Českú Popolušku, ktorú hrala Libuše Šafránková (†68), si zamilovali aj v Nórsku. Režisér Václav Vorlíček (†88) o svojich nórskych fanúšikoch vedel a veľmi si ich vážil. Ešte pred jeho smrťou ho oslovili nórsky producenti so žiadosťou o povolenie natočenia novej verzie Popolušky, ktorá sa bude odohrávať v Nórskych horách. Ten s nadšením súhlasil, no ani Václav a ani Libuše sa novej verzii nedožili.

Zo zverejneného traileru je jasné, že nórska verzia Popolušky sa silno inšpirovala českými postavami aj kostýmami. Vďaka novej adaptácii sa vo filme objaví aj hlas českého herca Pavla Trávníčka, ktorý v originálnom filme stvárnil pôvabného princa. Jeho hlas však v pôvodnej verzii nezaznel a kvôli silnému moravskému prízvuku musel byť predabovaný. V českom dabingu nórskej Popolušky však svoj hlas požičal jednej z postáv! Distribútori filmu zatiaľ viac neprezradili.

POZRITE NA TÚ PODOBU! V GALÉRII NÁJDETE POROVNANIE ČESKEJ A NÓRSKEJ POPOLUŠKY
Diskusia