Moderátor Martin Nikodým (50) odolával koronavírusu, no nakoniec ho dobehol. Nasledovala liečba a prekvapivá reakcia kliniky, v ktorej dúfal, že dostane radu.

Celá nepríjemná situácia sa odohrala pred viac ako týždňom. "Nikdy nezahlcujem zdravotnícky systém, ale pre istotu som zavolal (bolo to vo štvrtok) na call centrum na kliniku, reku aspoň sa popýtam, či mi nejaké lieky netreba. Milá slečna na call centre otvorila diár pani doktorky a milým hlasom vraví: "Najbližšiu telefonickú konzultáciu vám môžem ponúknuť na utorok." Musel som sa na tom zasmiať a vravím: "V utorok už budem predsa úplne zdravý alebo mŕtvy. Na to mi milá slečna povedala: "Tak keby sa vám priťažilo, zavolajte v nedeľu a vybavím vám konzultáciu na pondelok," šokoval  touto historkou Nikodým, ktorý sa tak spoliehal iba na seba.

Zdroj: https://www.instagram.com/p/CVizB_6rwWi/

Nad chorobou našťastie zvíťazil bez vážnych komplikácii, no rozhodne to nebola prechádzka ružovou záhradou. "Tak to mám za sebou. Nebolo to nič vážne, ale ani bezpríznakové. Mám zaujímavé poznanie. Keďže sa moja všeobecná lekárka o mňa začala zaujímať až na šiesty deň, predpokladám, že nie som jediný.  Žeby bol toto celý problém, prečo sa do nemocníc dostalo toľko ľudí a často už neskoro?" pýtal sa svojich fanúšikov Martin.

A poslal aj jasný odkaz: "Máte COVID? Dožadujte sa konzultácie. Ako vraví lekárka, ktorá sa ma napokon ujala, dôležitý je manažment tejto choroby. COVID je ako na húsenkovej dráhe. Často sa zdá, že už je dobre, a potom sa to zvrtne. Držte sa a buďte zdraví."

AKO VYZERAL NIKODÝM POČAS IZOLÁCIE, NÁJDETE V GALÉRII...

 

Diskusia