Patrí medzi naše najobsadzovanejšie herečky. Ponuky máva na Slovensku, v Česku, ale aj v Maďarsku. Keď však počas kovidu ostala bez práce a príjmu, neváhala zamestnať sa v cukrárni. Judit Bárdos (34).

Ste veľmi obľúbenou a obsadzovanou herečkou tak na Slovensku, v Česku, ako aj v Maďarsku. Nie všetci herci však majú toto šťastie. Od čoho podľa vás závisí, že niektorí umelci majú filmových príležitostí viac, niektorí menej a sú aj takí, ktorí nedostávajú žiadne?

Je tam, samozrejme, veľmi veľa aspektov, ale veľa vecí je vo hviezdach a myslím si, že neexistuje presná matematická odpoveď, prečo niekoho obsadzujú menej a niekoho, naopak, viac. V mojom prípade táto „viacjazyčnosť“ nebola vedomá cesta, vyplynulo to z faktu, že ako Maďarka na Slovensku dokonale ovládam tieto dve reči, a keď sa mi naskytla príležitosť hrať v oboch týchto jazykoch, bola som tomu otvorená a ochotná na sebe pracovať, aby som sa v hraní na Slovensku aj v Maďarsku cítila slobodná. K tomu ešte pribudla čeština, ktorá, napriek tomu, že je podobná slovenčine, je pre mňa dodnes tvrdá drina. Takže, samozrejme, veľa vecí závisí v tomto povolaní od toho, či sú k nám hviezdy naklonené, no najväčšiu úlohu podľa mňa zohráva práca na sebe a na svojom talente.

JAN CINA ako herec Standa Láník a JUDIT BÁRDOS ako Eva Doležalová v minisérii Herec.
Zdroj: ČESKÁ TELEVIZE

Pri práci sa vďaka spomínaným trom krajinám často ocitáte v spoločnosti ľudí s rôznou mentalitou. Kde sa cítite najkomfortnejšie a prečo? Respektíve, ktorá z týchto mentalít vám osobne najviac vyhovuje?

Nech sú to akokoľvek rozdielne jazyky a kultúry, podľa mňa sme si v mnohých veciach veľmi podobní. Preto sa cítim komfortne v každej z týchto troch krajín. (Úsmev.)

Mohlo by sa zdať, že už dosiahla všetko... O čom tajne sníva herečka Judit Bárdos?  Celý rozhovor nájdete v aktuálnom vydaní týždenníka Život v predaji od 18.augusta 2022.

Diskusia