Smrť herca Dana Heribana zasiahla všetkých, no najviac ľudí, ktorí ho poznali osobne.

Odišiel obľúbený kolega a kamarát. Herec a hudobník Dano Heriban zomrel vo veku 43 rokov. Nik z jeho blízkeho okolia pri poslednom stretnutí netušil, že ho už nikdy v živote neuvidí...

"Minulý týždeň sme sa bavili, že dáme kávu, že podebatíme o hudbe, o živote a ty tu zrazu nie si. Kamarát môj, nech ti je zem ľahká," napísal na svojom Instagrame Yxo zo skupiny Hex. "Dano, budeš nám veľmi chýbať. Nemôžem tomu veriť. Tvoj elán, talent, radosť v duši... Bol si výnimočný človek, multitalent, skvelý hudobník, srdečný zabávač a obetavý otec. Odpočívaj v pokoji," poslala mu do neba odkaz Babsy Jagušáková Heribanová.

Za "zázrak" a "zjav" označila zosnulého herca a hudobníka Daniela Heribana slovenská režisérka a scenáristka Mariana Čengel Solčanská. "Krehký, subtílny, citlivý... premieňal si filmové postavy na komplexné živé bytosti, s kostýmom si si obliekal ich prapodstatu," napísala na sociálnej sieti filmárka, ktorú s Heribanom spájajú politické trilery Únos a Sviňa. "Chápal si aj priestor medzi riadkami, magický časopriestor ohraničený spustením kamery a mojim 'stop'... pre tú chvíľu si sa premieňal a tá premena nás všetkých fascinovala... cítili sme sa pri tebe požehnane... a neviem, či vieš, že mi kameraman šepkal, že nikto nie je ako ty. Nikto nebol ako ty," odkazuje hercovi Čengel Solčanská.

S kamarátom sa prostredníctvom odkazov rozlúčili aj ďalší známi ľudia. Z ich slov je jasné, že Dano bol výnimočný človek, ktorý bude veľmi chýbať.

POSLEDNÉ ODKAZY KAMARÁTOV NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia