Najprv Slovenskom otriasla smrť legendárneho Milana Lasicu (†81) a o niečo neskôr navždy odišiel aj milovaný hudobník František Nedvěd (†73).

Bývalé Československo má za sebou ťažký víkend. Obe krajiny stratili v nedeľu večer svojich velikánov. Ešte pred jedenástou večer skonal kultový komik Milan Lasica počas svojho koncertu na náhlu srdcovú poruchu. Krátko na to oznámil na Facebooku syn hudobníka Frantu Nedvěda, že jeho otec navždy prehral boj s rakovinou: „S hlbokým zármutkom a ťažkým srdcom oznamujeme, že nás dnes vo večerných hodinách navždy opustil náš milovaný otec František Nedvěd." 

Posledný rok bol pre českého hudobníka obzvlásť náročný. Okrem chemoterapie podstúpil aj päťhodinovú operáciu srdca. V decembri bojoval s rakovinou pľúc a krátko na to sa nakazil aj koronavírusom. Svoj boj so zákernými chorobami prehral po statočnom boji. František Nedvěd kedysi tvoril legendárne hudobné duo so svojim bratom Honzom (74), no rodinné škriepky ich rozdelili na celé roky. Pred smrťou sa však ešte stihli uzmieriť.

ZASPOMÍNAJTE SI NA ČESKÉHO PESNIČKÁRA V NAŠEJ GALÉRII
Diskusia