Nikto by jej takýto vek netipoval. Legendárna herečka Emília Vášáryová (80) oslavuje práve dnes okrúhle jubileum. Svoj narodeninový deň si užije na divadelných doskách, ktoré pre ňu tak veľa znamenajú.

Vášáryová je členkou Činohry Slovenského národného divadla od roku 1964. Stvárnila tak nespočetné množstvo nádherných postáv, ktorým vdýchla život a nezameniteľný pôvab. Aj v deň svojich 80-ych narodenín sa objaví na milovaných doskách.

"Duša umelca, herca, sa nezaprie a aj dnes večer sa pani Vášáryová postaví na javisko. Na jej želanie uvádzame inscenáciu Dnes večer nehráme, lebo v nej, na pozadí udalostí z novembra 1989, hráme o tom, aké je poslanie hercov a v širšom kontexte aj poslanie umelca vôbec. Je to divadelná rozprava o hodnote pravdy na javisku i v živote," uviedlo SND vo svojom vyhlásení.

Zdroj: Emil Vasko

Vášáryová je bezpochyby nekorunovanou prvou dámou slovenského divadelníctva. "Len málo herečiek vstúpi do povedomia už s prvými úlohami tak ako ona. Lebo pani Milka na javisku nehrá, ona vo svetlách rámp je! Prirodzená, nežná, krehká, ale aj tragická heroína či dáma so zmyslom pre humor. Je noblesná i tajomná, hovorievajú o nej niektorí kolegovia," pokračovalo divadlo.

Pani Milka je jednoducho ikona, ktorá akoby nestarla. Hoci stvárňuje postavy starých dám a babičiek, v súkromnom živote je to okúzľujúca diva, ktorá srší pozitívnou energiou, vášňou pre život, neutíchajúcim šarmom a noblesou. Slovensko môže byť právom hrdé, že pani Emília Vášáryová je "naša"...

AKO IŠIEL ČAS S HERECKOU IKONOU, NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia