Deň, ktorý im navždy zmenil život. Ashleigh a jej sesternica April Charlesworth utrpeli minulý rok (24. 4. 2021) vážne popáleniny. V jeden večer sedeli vonku v pivnej záhrade, no zrazu vybuchol ohrievač. Niekto doň hodil alkohol, čo spôsobilo ohnivú guľu.

Bývalý zdravotná sestra Ashleigh Charlesworth (29) zo Sudbury v Suffolku strávila týždne v nemocnici napojená na ventilátore. Mala vážne popálenú tvár, hrudník a ruky. Lenže ani to jej nezabránilo v sne stať sa kulturistkou. O jej inšpiratívnom príbehu informoval Daily Star.

Začiatkom novembra sa so všetkým sebavedomím a odhodlaním postavila pred porotu v Hulle. Potila krv, aby dosiahla svoj cieľ. Na pódium vystúpila v plavkách so všetkou gráciou, pričom obecenstvo videlo jej jazvy. "Bola som sa nervózna a vystrašená, ale som na seba nesmierne hrdá," povedala. Mala na sebe dokonca bikini s nápisom "dievča v ohni". To, čím si prešla spolu so sesternicou, bolo úplné peklo. Úrady odvtedy obvinili istého muža, ktorý sa má pred súd postaviť v roku 2023.

„Viac si vážim svoju pleť a nebojím sa ukázať svoje jazvy," odkázala kulturistka. Ak na ňu ľudia hádžu čudné pohľady, nemá problém ich konfrontovať. Dokonca aj vopred kontaktovala kulturistickú organizáciu Physical Culture Association, v ktorej sú profesionáli na súťažný make-up. „Boli tak dobrí v tom, že ma upokojili a vizážistka odviedla úžasnú prácu," povedala spokojná Ashleigh.

„Obávala som sa, že ma ostatní súťažiaci budú súdiť alebo sa na mňa smiešne pozerať, ale uvedomila som si, že to bola moja vlastná neistota," vysvetlila. Nemala sa však čoho báť. Dokonca aj jej súperky ju v zákulisí podporovali. Vďaka vášni k tomuto športu prekonala jednu z najhorších vecí vo svojom živote. Ashleigh je dôkazom toho, že keď sa chce, tak sa dá všetko.

FOTKY K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia