Obžalobou podnikateľky Daniely Kralevich v prípade minuloročnej tragickej dopravnej nehody, pri ktorej zahynula mladá študentka Linh (†18), sa začal zaoberať zákonný sudca Okresného súdu (OS) Bratislava II.

„Po nápade veci na súd som sa začal ako zákonný sudca oboznamovať s predmetnou vecou v zmysle ustanovenia príslušného paragrafu Trestného poriadku,“ sprostredkoval pre TASR odpoveď sudcu hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak. Podanú obžalobu, ako aj návrh na dohodu o vine a treste predseda senátu najskôr posúdi z hľadiska, či pre ďalšie konanie poskytujú spoľahlivý podklad. Preverí najmä to, či prípravné konanie, ktoré im predchádzalo, bolo vykonané spôsobom zodpovedajúcim tomuto zákonu a či vec treba preskúmať alebo predbežne prejednať. Prokurátor Okresnej prokuratúry Bratislava II podal obžalobu na OS Bratislava II 6. júla vo veci dopravnej nehody obvinenej Daniely Kralevich pre prečin usmrtenia, informoval prokurátor a hovorca Krajskej prokuratúry Bratislava Matej Izakovič.

Nehoda, pri ktorej zahynula 18-ročná chodkyňa, sa stala 21. septembra minulého roka na Tomášikovej ulici v Bratislave. Auto údajne šoférovala 35-ročná vodička, pričom k zrážke došlo na priechode pre chodcov. Obhajca pozostalých Peter Vačok v minulosti kritizoval prieťahy v konaní, najmä nevyhotovenie znaleckého posudku a neodobratie vodičského preukazu Daniele Kralevich. Pochybenia vo vyšetrovaní zistil aj prezident Policajného zboru Peter Kovařík. Avizoval vyvodenie zodpovednosti nielen voči vyšetrovateľovi, ale i jeho nadriadenému. Pochybenia v prípade zistil a poukázal na ne aj generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.

FOTOGALÉRIA: BÝVALÁ MISSKA MÁ NA KRKU HNEĎ NIEKOĽKO ŠKANDÁLOV
Diskusia