Boj so zákernou chorobou herečka Helena Růžičková (†67) prehrala pred sedemnástimi rokmi. Počas života prišla o milovaného syna aj o manžela. Všetok majetok tak pripadol dvom vnučkám, s ktorými televízna herečka nemala práve najlepší vzťah.

Rodáčka z Prahy sa svojou húževnatosťou a profesionalitou zapísala do pamäti nejedného televízneho diváka. Objavila sa v mnohých populárnych filmoch. Už od detstva sa pohybovala v oblasti filmu a divadla. Ako dieťa bola súčasťou baletu Národného divadla v Prahe a na filmovom plátne sa prvýkrát objavila ako štvorročné dievčatko v dramatickom filme Babička (1940).

Už vo svojich trinástich rokoch hrala v komédii Soudný den (1949) jednu z hlavných postáv – postavu Cilky. V začiatkoch sa viac pohybovala okolo divadla než okolo filmu. V divadle zastávala úlohu javiskovej techničky či dokonca choreografky, ale nakoniec sa dostala k vysnívanému herectvu na divadelných pódiách. Helena Růžičková bola vyštudovaná zubná laborantka, a hoci talentu mala na rozdávanie, nikdy sa jej nepodarilo splniť si sen o štúdiu na DAMU (Divadelná fakulta Akadémie múzických umení). Šťastie jej síce na prijímacích skúškach neprialo, ale jej herecký talent sa aj tak zapísal do dejín česko-slovenského filmu.

FOTOGRAFIE HERECKEJ LEGENDY NÁJDETE V GALÉRII

Päťdesiate roky minulého storočia boli pre herečku nezabudnuteľné. V tom období totiž stretla životnú lásku – divadelného herca a režiséra Jiřího Růžičku (†71), za ktorého sa vydala ako 19-ročná. Rok po svadbe sa mladému páru narodil syn Jiří (†43), ktorý pokračoval v šľapajach rodičov a celý život sa venoval herectvu. Spočiatku idylický rodinný život sa koncom minulého storočia zmenil na tragédiu. V roku 1999 zomrel Růžičkovej jediný syn Jiří a o štyri roky neskôr prišla aj o manžela. Nezostala však úplne sama. Syn Jiří bol ženatý a mal dve dcéry – Kamilu a Luciu.

Herečkin vzťah k neveste a vnučkám však nebol práve najlepší. V posledných rokoch jej života sa dokonca nestýkali. Kameňom úrazu sa stalo práve narodenie jednej z vnučiek. Helena aj samotný Jiří mali pochybnosti o otcovstve. „Jirka má dve dievčatá a ja si dodnes nie som istá, či sú vôbec jeho. Tá jedna bola zrejme počatá v čase, keď sme s Jirkom boli tri mesiace na Kube, takže ani technicky to nebolo možné,“ objasňovala herečka situáciu svojim priateľom.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Ilustračná snímka

Do úst nevložia ani kúsok mäsa! TIETO HVIEZDY prepadli VEGÁNSTVU

Populárne články
Viera Szijartová na JIS pľúcneho oddelenia pracuje dvanásť rokov.

Sestrička z kovidovej JIS pracuje v kuse od októbra: Vidím, ako sa dusia moji rovesníci!

Medzi Meghan a Buckinghamským palácom to vrie: Hádžu na seba špinu. Na čej strane je pravda?

Medzi Meghan a Buckinghamským palácom to vrie: Hádžu na seba špinu. Na čej strane je pravda?

Starosta MARIÁN MURÍN nám cituje z listu, ktorý posielajú premiérovi.

Oravčania píšu premiérovi: Pustite naše deti do škôl

Profesor Krčméry pracuje v prvej línii, zúčastňuje sa na testovaní.

Máme tu novú epidémiu: Prečo podľa Krčméryho stále nevidíme výsledky lockdownu?

Separ a Tina s deťmi.

Opäť spolu? SEPAR vzal TINU aj s deťmi na luxusnú dovolenku do Dubaja

Kobra tancuje podľa píšťaly. Je to pravda?

Kobra tancuje podľa píšťaly. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia