Na rozlúčke s hercom Andym Hrycom (†71), ktorý odišiel po ťažkom boji s leukémiou, prekvapila prezidentka Zuzana Čaputová listom adresovaným samotnému umelcovi aj smútiacej rodine.

Dcéra Wanda Adamík Hrycová (42) napriek veľkému žiaľu nezabudla po pohrebe poďakovať všetkým, ktorí sa na ňom zúčastnili. „Ďakujem vám. Za vaše spomienky, za krásne vence a kvety. Každý jeden sme po rozlúčke preniesli na rodinný hrob. Ak sa môj tato na nás z neba pozerá, určite ich uvidí... Ďakujem vám,“ napísala.

Na sociálnej sieti osobitne vyzdvihla nečakané a o to krajšie gesto hlavy štátu. „Veľmi si vážim toto gesto. Váš osobný list plný uznania otcovej profesionálnej tvorby, ale predovšetkým jeho zásluh v boji za demokraciu nášho Slovenska v temných dobách mečiarizmu našu rodinu v týchto ťažkých chvíľach veľmi potešil. Otec bol bojovník za slobodu a spravodlivosť, boli to pre neho dve najdôležitejšie hodnoty a ja som šťastná a veľmi pyšná, že si to ľudia pamätajú a vďaka takýmto dôležitým gestám azda aj pamätať dlho budú. Otec mi išiel príkladom celý život a ja sa postarám, aby podľa týchto zásad žili aj moje deti. Ešte raz ďakujem, pani prezidentka,“ napísala Wanda.

FOTOGRAFIE Z POSLEDNEJ ROZLÚČKY S LEGENDÁRNYM HERCOM NÁJDETE V GALÉRII
Ilustračná snímka

ZANIETENÍ CHALUPÁRI: Kam unikal pred svetom Chudík, Dočolomanský a iné hviezdy?

Populárne články
Ivanka Trump s manželom.

Bývanie za milióny: IVANKA TRUMP si užíva nehorázny luxus! FOTO

Diana v minulosti túžila po lekárskej profesii.

Lekári mu nedávali žiadnu šancu! DIANA MÓROVÁ pomohla bratovi postaviť sa na nohy

Cibulková odletela na Maldivy osláviť 10 výročie.

Zaočkovaná už je, môže cestovať: DOMINIKA CIBULKOVÁ dráždi fotkami z exotiky

Na sníme Prof. MUDr. Vladimír Krčméry DrSc. - slovenský lekár, vedec – odborník na tropickú medicínu, infektológiu a onkológiu.

Do dvoch týždňov by sa malo tempo očkovania výrazne zrýchliť: Krčméry prezradil, čo to spôsobí

Verejnosť nič netušila o jeho zdravotnom hendikepe, už niekoľko rokov je slepý na jedno oko a veľmi slabne aj jeho sluch.

BENEDIKT XVI. svoje rozhodnutie rezignovať neoľutoval: Každý deň vidím, že to bolo správne

NY: Media Preview for Sotheby’s evening auctions of Impressionist and Modern Art

Oskara Kokoschku chceli obesiť na kandeláber. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia