Koronavírus ochromil aj zahraničné celebrity. Niektoré šíria paniku a strach, iné zas plačú nad podstatnou stratou príjmov v dôsledku bezpečnostných opatrení…

Obavy z koronavírusu sa rozhodne netýkajú len bežných smrteľníkov, ale aj slávnych hollywoodskych hviezd. V posledných dňoch sa tak napríklad ochranné rúška stali najtrendovejším „módnym doplnkom“, bez ktorého viaceré známe tváre ani nevychádzajú z domu. Pod vplyvom svetových udalostí sa módny priemysel okamžite inšpiroval a na nedávnom týždni módy v Londýne bolo vidno plejádu rôznych druhov masiek na tvár. Mimo módnej brandže spôsobila rozruch herečka Eva Longoria (44).

Aktuálne je v Taliansku a všetkých fanúšikov to vystrašilo. Na Apeninskom polostrove totiž počet nakazených koronavírusom aj obetí dennodenne narastá. Eva preto na sociálnej sieti zverejnila video, ktorým chcela širokú verejnosť upokojiť. „Ďakujem za vaše obavy. Mnohí mi volali, posielali správy a hovorili o koronavíruse na severe Talianska. Je to naozaj smutné, ale nie sme na severe,“ uviedla umelkyňa, ktorá sa v tejto oblasti momentálne nachádza kvôli práci. Úplne prvá celebrita, ktorá potvrdila nákazu koronavírusom, je herec Tom Hanks (63) a jeho žena Rita Wilson (63). Obaja sú v Austrálii.

Pozitívne výsledky ich testov oznámil na Instagrame samotný herec, keď uviedol, že on aj jeho žena dostali teplotu počas pobytu v krajine protinožcov. Umelec je v Austrálii kvôli príprave nového filmu o živote Elvisa Presleyho. Dodal, že s manželkou budú teraz v izolácii a pod dohľadom, kým to bude z bezpečnostných dôvodov potrebné, pričom fanúšikov sa chystajú o svojom stave informovať prostredníctvom sociálnych sietí.

„Ahojte, priatelia, Rita a ja sme v Austrálii. Cítili sme sa trochu unavení, akoby sme mali nádchu a boleli nás svaly... Aby sme postupovali správne, ako teraz vo svete treba, dali sme sa otestovať na koronavírus a testy nám vyšli pozitívne,“ ozrejmil. Strach z epidémie COVID-19 stihol ovplyvniť správanie viacerých celebrít. Tie, ktoré si uvedomujú, že situácia je vážna, sa podujali vzdelávať svojich fanúšikov na sociálnych sieťach. Nabádajú ich, aby sa správali uvedomelejšie, aby chránili svoje zdravie aj zdravie ľudí okolo seba.

Jedna z iniciatívnych hviezd je herečka Gwyneth Paltrow (47). Tá sa na Instagrame odfotila s maskou na tvári. K fotke uviedla: „Na ceste od Paríža. Paranoidná? Prezieravá? Šíriaca paniku? Propagandistická? Paltrow bude v lietadle s touto vecou na tvári aj spať. V tomto filme som už raz bola. Buďte v bezpečí, nepodávajte si ruky a pravidelne si ich umývajte.“ Herečka sa takto vybrala na parížsky týždeň módy. V komentári pritom odkazovala na film Nákaza (Contagion, pozn. red.) z roku 2011. V ňom jej postava dostala smrteľný vírus a tým odštartovala ničivú pandémiu v Spojených štátoch.

Gwyneth nie je jediná, kto sa pred chorobou chráni. Fotku v rúšku zverejnila herečka Kate Hudson (40), modelka Bella Hadid (23) či Naomi Campbell (49). Svojou iniciatívnosťou známe ženy okamžite rozdelili americké obyvateľstvo na dva tábory. Jeden ich chválil za dobrý príklad, druhý ich zas označili za obyčajné šíriteľky paniky. Vzhľadom na to, že epidémia koronavírusu sa neustále rozširuje a počet nakazených narastá, preventívne opatrenie sú určite namieste.

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) presiahol v čase písania článku počet nakazených číslo 120-tisíc ľudí a celosvetovo ich zomrelo viac ako 4-tisíc. Generálny riaditeľ WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus uviedol: „Určite je znepokojujúce, že vírus tak rýchlo zasiahol toľko ľudí a toľko krajín. Teraz, keď je rozšírený v mnohých krajinách, je hrozba pandémie veľmi reálna. Bola by to však prvá pandémia v histórii, ktorú by sme dokázali kontrolovať. Podstatné je, že vírusu nie sme vydaní napospas.“

Podľa najnovších čísel amerického Centra na kontrolu a prevenciu chorôb bolo v pondelok 9. marca 2020 v USA na celoštátnej úrovni potvrdených 647 prípadov v 36 štátoch. Prezident Donald Trump medzičasom podpísal návrh zákona o mimoriadnych výdavkoch vo výške 3,8 miliardy dolárov na boj proti koronavírusu. Z uvedeného vyplýva, že panika nie je namieste, prevencia však rozhodne áno.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Albert Einstein

Géniovia, ktorí sa narodili predčasne. IQ mali aj 160

Populárne články
Ilustračná snímka

Národné legendy: 10 najobľúbenejších hrdinov Slovenska!

Herečku týždenník Život navštívil krátko pred jej smrťou.

Bolestivý príbeh lásky: Kolníkovú nechal manžel so štyrmi deťmi. Do smrti verila, že sa vráti

Sisa Lelkeš Sklovská

SISA SKLOVSKÁ zažíva peklo: Ďalšej operácii sa nevyhne!

Hrdý otec Boris Valábik sa po pôrode pochválil svojimi dievčatami.

Boj o život dcérky: BORIS VALÁBIK s manželkou prežili nočnú moru všetkých rodičov

Jána Dojčana si veľmi rýchlo vzala korona.

Odplával vodácky vizionár: Ján Dojčan nedokázal kovid poraziť ani napriek výbornej kondícii

Dlhé vlasy posilňujú korienky. Je to pravda?

Dlhé vlasy posilňujú korienky. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia