Pred šestnástimi rokmi sa objavila v tretej slovenskej Superstar. Vysmiate roztomilé dievča s čarovným hlasom a energiou. Dnes je Natália Hatalová (33) najmä muzikálovou speváčkou, milujúcou manželkou a starostlivou mamou, ktorá začala nový život u našich českých susedov.  

Písal sa rok 2007 a pred porotcovského kata Paľa Haberu či ústretovú Daru Rolins predstúpila dlhovlasá divožienka. Kým iným bolo do plaču zo stresu, ona sa začala na plné hrdlo smiať. A ten smiech si dodnes pamätajú skôr narodení fanúšikovia Superstar. „Mám to doteraz. Smiech je pre mňa relaxačný prostriedok. Ja som sa ich veľmi bála, cítila som veľkú zodpovednosť aj stres. Z nervozity som sa začala smiať a v tom momente sa začali aj oni a už sa celá atmosféra uvoľnila. Od tej chvíle som bola v pohode, ale, samozrejme, najväčší rešpekt som mala z Paľa. Aj kritiku od neho som však brala pozitívne, pretože práve kritika ma vždy v živote posúvala dopredu,“ zaspomínala si Hatalová, ktorá brala túto skúsenosť ako splnený sen. Mala čerstvých 18 a rozhodovala sa, akým smerom sa chce vybrať. „Spomínam na to rada. Ešte stále som bola dieťa, ktoré bolo hodené do vody. Veľa som sa naučila aj poučila. Ale dalo mi to veľa, za čo som vďačná,“ hovorí Natália.

Natália počas Superstar
Zdroj: archív NMH

Štúdium v Brne

V tom čase navštevovala konzervatórium, a tak jej kroky následne smerovali na JAMU do Brna, kde začala študovať muzikál. Štyri roky bola u našich českých susedov a naplno sa venovala štúdiu. A hoci niekedy v tom období zahviezdila v muzikáli Čajočky v hlavnom meste, kvôli škole musela svoje pôsobenie v bratislavskom divadle pozastaviť. Návrat na divadelné dosky prišiel v momente, keď prišla do hlavného mesta. V divadle Nová scéna a Heineken Tower Stage predvádzala svoje umenie v muzikáloch Atlantída, Šľahačková princezná a Mačky.

Do jej života prišiel manžel Ladislav, ktorému v roku 2016 povedala svoje áno. A to by nebola Hatalová, keby aj svadba nebola „trošku“ iná. Speváčka sa totiž vydávala v čiernych šatách, čo spôsobilo mierny rozruch. Jej to rozhodne neprekážalo, pretože to tak cítila a aj konzervatívni Slováci nakoniec uznali, že vyzerala božsky. S Lacim si rozumejú a sú zohratá dvojica. „Môj muž je ‚kľuďas‘ a aj ja som, ale niekedy prídu situácie, keď som unavená a mám toho veľa a vtedy zvyknem vybehnúť za nejakú hlúposť. Ale uznám si svoju chybu a ospravedlním sa. Jemu sa asi ani nestalo, že by vybuchol. Máme podobné povahové črty. Vyhľadávame pokoj a harmóniu, ak nám niečo prekáža, tak si to povieme, ale rozhodne sa nehádame,“ priznala speváčka.

Odchod do Prahy

Tri roky po svadbe sa zaľúbencom narodila dcérka Viktória. Natália si tak dala od práce pauzu. „Užívala som si materské povinnosti. A do toho bola aj korona. Je pravda, že som dostala pár ponúk, ale musela som ich odmietnuť, pretože som to necítila tak, aby Viky zostala bezo mňa.“ Práve v tomto období prišla otázka od manžela, ktorú nečakala. „Budú to onedlho dva roky, keď prišiel Laci domov a povedal mi, že dostal pracovnú ponuku do Prahy. Vôbec neočakával, že moja odpoveď bude pozitívna. Brala som to tak, že je to výborný nápad, pretože toto mesto ponúka zase iné možnosti a môžem sa opäť posunúť. Chýba mi rodina a kamaráti, ale bolo to správne rozhodnutie. Okolnosti posledných rokov mi ukázali, že nikdy nevieme, čo sa môže stať a čo bude. Takže som sa nezľakla a brala som to ako novú výzvu. A s manželom sa cítime doma tam, kde sme spolu ako rodina,“ vysvetlila Hatalová, ktorá mala v našom hlavnom meste kontakty a jej meno je v muzikálovom svete, v ktorom sa pohybovala, dobre známe. U susedov musela začakať takpovediac odznova.

POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE

POZRITE, AKO VYRÁSTLA JEJ DCÉRKA! FOTKY V GALÉRII
Diskusia