Obdobie pandémie a vynúteného voľna si Daniela Hantuchová (37), paradoxne, užívala. Dokonca sa definitívne presťahovala domov na Slovensko.

Celých trinásť rokov patrila Daniela Hantuchová medzi 50 najlepších tenistiek a len ako devätnásťročná sa stala svetovou päťkou. Ako nedávno priznala, tento obrovský úspech si pre svoj perfekcionizmus naplno uvedomila až spätne po dlhých rokoch. Dovtedy pre ňu bola každá výhra či splnená méta len ďalším krôčikom na ceste za veľkým športovým snom. Tenisu obetovala všetko. Definitívne ju zastavilo zranené rebro a dlhší športový výpadok, keď sa prvýkrát začala reálne zamýšľať nad koncom kariéry. Nebolo to jednoduché a toto rozhodnutie v nej zrelo dlho. Napokon pred tromi rokmi tenisovú raketu zavesila na klinec a oboma nohami vhupla do nového života a do sveta športového spravodajstva.

Ešte predtým si však vyskúšala tanečné figúry v markizáckej šou Let‘s Dance. Zlé jazyky vtedy tvrdili, že o účasť v súťaži športovkyňa požiadala sama, čo televízia s radosťou uvítala. Už od začiatku bola pre silu svojho medzinárodne známeho mena považovaná za hlavnú hviezdu, až kým zo súťaže po štvrtom kole nevypadla. Mediálny záujem sa v tom čase sústredil na herečku Petru Vajdovú (35) a jej exces s alkoholom za volantom. Danielino pripomenutie sa slovenskej verejnosti tak neprinieslo ovocie.

Napriek tomu sa bývalej športovkyni rozbehla sľubná kariéra v zahraničí. Začala sa venovať komentovaniu a analýze tenisových zápasov pre viaceré svetové médiá ako Amazon, Fox Sports Asia, Prime UK, BBC Radio. Popritom pre Tennis Channel vyrába vlastnú sériu s názvom Downtown Dani, kde bývalých kolegov spovedá na tenisových dvorcoch. Práca ju veľmi rýchlo pohltila aj preto, že vo vrcholovom športe pôsobila od tínedžerského veku, neexistoval teda respondent, ktorý by jej odmietol poskytnúť rozhovor. „Asi je to preto, lebo sa so všetkými poznám a kladiem otázky k veci. Doteraz som nemala žiadne negatívne skúsenosti. Zároveň vďaka tomu, že sa medzi sebou poznáme, mi hráči úplne ináč odpovedajú. Je medzi nami dôvera a to ma na tom neskutočne baví,“ zamyslela sa bývalá tenisová hviezda krátko po nakrúcaní relácie Milujem Slovensko, kde sa nám ju aspoň na pár minút podarilo odchytiť.

FOTOGRAFIE BÝVALEJ TENISTKY NÁJDETE V GALÉRII

Blondínka si odskočila medzi televíznych kamarátov a nám priznala, že doma na Slovensku ostáva už len pár dní. Opäť vraj vyráža na cesty za prácou do sveta. „Teraz som bola rada, že som bola počas korony doma,“ povedala nám bez okolkov s tým, že taký dlhý čas nestrávila s blízkymi už viac ako dvadsať rokov. Aktívne ju zamestnávala najskôr tenisová kariéra a teraz nová práca. „Užívala som si to. Vo veľa veciach som spomalila, hlavne v rámci cestovania bolo skvelé, že som nemusela byť niekde preč a mohla som byť naplno s kamarátmi a rodinou. Zároveň musím priznať, že na Slovensko som sa vrátila aj celkovo. Opäť tu bývam a veľmi si vážim, že po rokoch, keď som tu nebola, som sa konečne vrátila ku koreňom,“ doplnila. Je síce pravda, že cestovania sa kvôli televíznej kariére úplne nevzdala, no vracať sa odteraz nebude do Talianska, ale domov k najbližším.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Krivdy a závisť z minulosti neobchádzajú ani život známych osobností. Niektoré nemali byť nikdy odhalené

Tichá vojna v šoubiznise! Krivda a závisť neobišli Turjanovú, Šoralovú ani Bohdalovú

Populárne články
Daniela Peštová a Pavol Habera

Nevera, rozvod a ťažká minulosť: HABERA a PEŠTOVÁ sú dôkazom pravej lásky!

Krivdy a závisť z minulosti neobchádzajú ani život známych osobností. Niektoré nemali byť nikdy odhalené

Tichá vojna v šoubiznise! Krivda a závisť neobišli Turjanovú, Šoralovú ani Bohdalovú

Fanúšikovia sa rozplývali nad širokým a prirodzeným úsmevom LOUISA na vianočnej pohľadnici.

Najmladšiemu synovi WILLIAMA a KATE sa ušlo málo pozornosti. Prečo je to tak?

OĽGA APOLENÍKOVÁ sa teší zo svojej farmy. Keď začínala, prorokovali jej, že vydrží sotva pár mesiacov.

Salašu v Pružine bačuje žena: Predpovedali jej neúspech, s ovečkami pracuje už sedemnásť rokov

Ilustračná snímka

Vždy sa bál lietať, kým neprišla veľká láska. Stala sa mu osudnou?

Dlhé vlasy posilňujú korienky. Je to pravda?

Dlhé vlasy posilňujú korienky. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia