Keď cestuje, má špeciálne požiadavky, ktoré sa môžu javiť ako luxusné až bizarné. Expertka na kráľovský dvor Tina Brownová vo svojej novej knihe Palace Papers: The Windsors, the Power and the Truth píše aj o tom, prečo princ Charles (73) cestuje s objemnou batožinou.

Vždy a všade, aj na cestách po Spojenom kráľovstve či na návšteve u priateľov musí mať vlastnú záchodovú dosku a špeciálny mäkký toaletný papier. Nezainteresovaným môže spadnúť sánka aj z informácie, že prvorodený kráľovský syn spáva výlučne v špeciálnej ortopedickej posteli.

„Keď býval s priateľmi na vidieku, deň predtým prišlo nákladné auto s jeho posteľou, nábytkom a dokonca aj obrazmi,“ píše vo svojej knihe Tina Brownová. Áno, Charles nemilosrdne trvá na tom, aby v izbách, kde býva, sňali obrazy zo stien a vyvesili tam počas jeho pobytu jeho diela. Princ Charles má ešte jeden zvyk, ktorý praktizuje ako budúci kráľ: prísne dbá na jedálny lístok. Je za tým iba opatrnosť. Jedlo, ktoré predstavuje riziko otravy alebo salmonelózy, je prísne tabu pre všetkých členov kráľovskej rodiny.

VIAC FOTO PRINCA CHARLESA NÁJDETE V GALÉRII...
Diskusia