"Začali zisťovať, či sú u nás nejaké pečiatky a iné veci, ktoré by mohli dosvedčiť to, že môj muž falšoval dokumenty. Čo je samozrejme nezmysel. Zostali u nás do poobedia do tretej, nič nenašli a porúčali sa a išli preč," hovorí Wanda, ktorá je presvedčená o tom, že je to celé nedorozumenie. "Je absolútne nezmysel, aby bol môj muž zapletený do nejakej kauzy, aby niečo falšoval. To je absurdné. Na to oni dojdu sami, o tom som hlboko presvedčená, pretože môjho muža poznám a viem, čo robí. Viem, že by nič takéto neurobil. Pre nás je to úplne nová informácia, že boli nejaké dokumenty podľa NAKA falošné. Neviem o to nič ani ja, ani môj manžel. Ale ok, nech si NAKA robí svoju prácu a vyšetruje, čo sa ale mňa hlboko dotklo, je spôsob akým NAKA robí záťahy."

Podľa Wandy je neakceptovateľné, aby muži zákona takýmto spôsobom vtrhli do bytu, kde sú maloleté deti. "Musia dbať nielen o fyzickú bezpečnosť detí, ale aj tú duševnú. Moje deti sú v totálnom šoku, majú obrovskú traumu. Najstarší chodí zo školy a nosí mi výkresy, na ktorých sú ozbrojení muži so samopalmi, ktoré na neho mieria cez kuchynské okno. Stredný o tom nerozpráva vôbec od utorka, ten je úplne zaseknutý. Fakt neviem, aké to bude mať dôsledky. Najmladší to našťastie prespal. Ja nemám nič proti tomu, keď vyšetrujú nejaké kauzy, nech ich vyšetrujú, je to úplne ok. Ale ten spôsob, akým to urobili, je absolútne za hranicou všetkého."

Zdroj: Dano Veselský

Wanda sa rozhodla prehovoriť, pretože toto by nemali prežiť žiadne deti. "Samozrejme toto nie je vec, o ktorej človek rád rozpráva. Povedať, že u nás doma bol zásah NAKA, nie je naozaj nič príjemné. Nie je to nič, čím by sa chcel človek chváliť. Všetci vedia, kto sme. My sa neschovávame. Som verejne aktívna osoba, môj muž nie je zločinec, nie je to ani človek, ktorý sa bude schovávať alebo strielať na policajtov. To, že je bývalý vojak neznamená, že ak sa s ním chce polícia rozprávať, musí prísť s po zuby ozbrojeným komandom a desiť naše deti. Existujú normálne spôsoby, ako sa toto dá riešiť. Určite existujú spôsoby ako urobiť aj domovú prehliadku, aby traumou netrpeli deti," prízvukuje Hrycová.

Wanda iba na záver dodá: "Doteraz som mala pocit, že NAKA zasahuje len v prípadoch, kde je to opodstatnené. Videla som, že zasahujú v prípade drogových dílerov, organizovaných zločineckých skupín a mafiánov. Viete si predstaviť ten šok, keď som zrazu mala NAKA u seba doma. Odvtedy nič iné nerobím, len riešim deti, ktoré sú týmto významne postihnuté."

Týždenník Život oslovil aj príslušné orgány, no zatiaľ sme vyjadrenie k prípadu nedostali. Článok budeme aktualizovať.

FOTO WANDY A RODINY NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia