V máji tohto roka zasahovala NAKA v niekoľkých častiach Slovenska. Razia sa uskutočnila aj v bytovke moderátorky Marianny Ďurianovej (44).

Kriminálna agentúra tam hľadala otca jej jediného syna Romanka (8) Romana Doležaja, no neúspešne. Podľa jeho vyjadrení pre TV Joj sa nachádza na dlhodobo plánovanej ceste mimo územia Slovenskej republiky. Donedávna neboli detaily jeho prípadu známe. Portál Topky.sk sa dostal k šokujúcim dokumentom, z ktorých podľa uznesenia o vznesení obvinenia vyplýva, že R. Doležaj obchodoval s takzvanými prekurzormi, teda látkami, z ktorých sa vyrábajú drogy. Policajti v uznesení zdokumentovali až tri prípady, v ktorých figuruje jeho meno. Prvý sa údajne stal ešte na prelome rokov 2002 a 2003.

„Roman Doležaj po predchádzajúcej dohode s Ivanom J. a Petrom F. týmto odpredal trikrát po sto gramov metamfetamínu, ktoré si obvinený Roman Doležaj zaobstaral z doposiaľ nezisteného zdroja,“ píše sa v uznesení, ktoré získal spomínaný portál Topky.sk. R. Doležaj za to vraj zinkasoval takmer osemtisíc eur. V rokoch 2007 až 2008 údajne kupčil s efedrínom. Spomínanú látku vraj odovzdal na ulici v Bučanoch. Rovnakému mužovi R. Doležaj údajne v roku 2012 odovzdal ďalší efedrín. „V jeho dome v Bučanoch, kde mu v 10-kilovom vedre odovzdal ihličkový efedrín (...), kde Roman K. takto získaný efedrín splatil vo viacerých splátkach, pričom za 10 kg efedrínu vyplatil obvinenému Romanovi Doležajovi celkovo 60-tisíc eur pri cene šesťtisíc eur za kilo efedrínu,“ píše sa v dokumentoch. Spomínaný Roman K. údajne z efedrínu vyrábal metamfetamín. V prípade dokázania viny R. Doležajovi hrozí pre obvinenie z obchodovania s prekurzormi až 20-ročné väzenie.

Diskusia