Okrem vysokého kultúrneho zážitku a spoločenskej elegancie je Ples v opere už jedenásť rokov spájaný s charitatívnym zámerom a má prívlastok dobročinný.

Priestory historickej budovy SND patrili prvú sobotu po sviatku Troch kráľov jubilejnému 20. ročníku dobročinného Plesu v opere. Ten oficiálne otvoril plesovú sezónu na Slovensku. Už tretí rok bola jeho poslaním podpora inkluzívneho vzdelávania zdravotne znevýhodnených detí. Večerom prvýkrát sprevádzala dvojica hereckých legiend Emília Vášáryová (77) a Martin Huba (76).

˃˃˃ Fotografie z Plesu v opere 2020 nájdete v galérii. ˂˂˂

Povestným úderom na gong podujatie oficiálne otvorili dve športovkyne – slovenská zjazdová lyžiarka a deväťnásobná víťazka paralympijských hier Henrieta Farkašová (33) a jej dlhoročná navádzačka Natália Šubrtová (30). O zábavu sa postarali Richard Müller, Vojtěch Dyk, skupina HEX, ale zazneli aj tóny opery. Tá sa stala základom úvodného ceremoniálu, v rámci ktorého hostí očarila kombinácia popredných operných hlasov – sopránu Hrachuhí Bassénzovej pôvodom z Arménska a slovenského tenoru Pavla Bršlíka.

„Dobročinný Ples v opere každý rok víta 300 párov významných hostí z oblasti vedy, spoločenského aj hospodárskeho života, medicíny, vzdelávania aj športu. Práve vďaka nim sa nám podarilo v uplynulých rokoch významne podporiť inkluzívne vzdelávanie zdravotne znevýhodnených detí. Veľmi ma teší, že hostia tento charitatívny rozmer vnímajú a umožňujú nám tak realizovať zmysluplné projekty, ktoré majú reálne výsledky,“ vyzdvihla myšlienku podujatia moderátorka večera a Členka plesového výboru Emília Vášáryová.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Ilustračná snímka

Čo vedci skúmajú? Ako bude svet vyzerať o desaťročia či prekvapujúce zistenia o ľudskom tele

Populárne články
Ilustračná snímka

Neuveriteľné! Žena prežila pád z deviateho poschodia, VIDEO

Ilustračná snímka

Náročná príprava Milana Ondríka: Keď potrebuje vypustiť ventil, nevysedáva v krčme

Vzdelaná, inteligentná, pracovitá, ale v osobnom živote nešťastná. Taká bola ALICE MASARYKOVÁ.

Masaryk ju kŕmil aj prebaľoval. Prezidentova dcéra sa s otcom porovnávala, no obdivovala ho

Herečka a recitátorka s kamarátkou Jarkou Karasovou, ktorú už po druhý raz objavila v televízii.

Skutočné priateľstvo: Eve Kristínovej (91) sa splnil sen. Našla svoju dávnu kamarátku

Ilustračná snímka

Očkovať či neočkovať? Odborníci búrajú mýty súvisiace s vakcináciou

CO2 sa nikdy nezbavíme. Je to pravda?

Zbavíme sa niekedy CO2?

Zobraziť viac
Diskusia