Toto mu naozaj zdvihlo tlak! Muzikant Paľo Habera (60) posiela politikom jasný odkaz. Za všetkým je slávny športovec, ktorému zrušili športový dôchodok. A tá suma je naozaj smiešna...

Habera o tomto probléme prehovoril na sociálnej sieti. "Tak toto mi hlava nebere! Toto je Jozef Štibrániy - jeden z mála žijúcich strieborných medailistov z MS vo futbale v roku 1962 v Chile. V tom čase to boli svetové hviezdy, presne tak isto ako tie dnešné. Som veľmi rád, že som ho stretol a že sme sa mohli porozprávať. Ale o tom som nechcel písať," začal vo svojom príspevku spevák.

A servítku si pred ústa rozhodne nedáva. "Pán Jozef ma 83 rokov a za svoju skvelú športovú činnosť poberal od nášho štátu športový dôchodok 19,90 EUR. ( to nie je preklep !!! ) Dočítal som sa, že aj ten mu ale teraz náš štát zrušil !?!? Fakt táto smiešna odmena za jeho zásluhy tak strašne zaťažovala ekonomiku našej krajiny?" pýtal sa Habera.

Zdroj: tv markíza

Nezabudol spomenúť, na čo sa v našej krajine rozhadzovali peniaze. "Náš štát rozdáva jednotlivcom v nejakej debilnej očkovacej lotérii až po 100 000 EUR ( áno, sto-tisíc EUR každému !!!) za to, že sa dali zaočkovať a tým, čo šírili alebo šíria dobré meno našej krajiny po svete, nemôžeme dať, čo si naozaj zaslúžia !!! To už komu zase preplo? Nebolo by spravodlivé hodiť do zákona, že športovec, ktorý pri reprezentácii našej krajiny dosiahne výrazný úspech, napríklad medailu z majstrovstiev sveta, Európy alebo olympiády by dostával od štátu nejaký doživotný dôchodok?" pokračoval hudobník.

Habera má dokonca návrh pre našich politikov. "Zase tak veľa ich nie je, aby to položilo našu krajinu. Mali by mať dokonca čestné miesto na podujatiach v športe, v ktorom nás preslávili. Mladším generáciám by sme ich mali pripomínať.Takto sa akurát môžme hanbiť za to, ako si ich nevážime. A to hovorím teraz len o športe, ale sú aj iné oblasti, kde by sa to dalo uplatniť.Ja len, že ma to už dlhšiu dobu prekvapuje a mrzí," uzavrel rocker.

FOTKU HABERU A LEGENDY NÁJDETE V GALÉRII! A AJ ARCHÍVNE ZÁBERY ŠPORTOVCA
Diskusia