Smútok a prázdnotu cítia všetci, ktorí ho mali radi...Obľúbený herec Dano Heriban (†43) je už v umeleckom nebi. Za svojím kolegom a priateľom plačú hviezdy Hornej Dolnej.

Ešte pár dní dozadu mal Heriban pekné chvíle so svojou milovanou manželkou Kamilou, s ktorou má dvoch synov. Herec totiž uverejnil zamilované fotky z prechádzky. Osud však jeho príbeh náhle ukončil."V ranných hodinách sme k pacientovi vyslali posádku záchrannej zdravotnej služby, ktorá ho na mieste zásahu oživovala. Resuscitácia však bola neúspešná, preto bol následne na miesto vyslaný obhliadajúci lekár," uviedol pre TV JOJ hovorca záchranárov Martin Balko. Podľa informácií televízie sa mal herec sťažovať na bolesti chrbta a deň pred tým mal tieto problémy riešiť v nemocnici. Bohužiaľ mu záchranné zložky nedokázali pomôcť a zomrel na zástavu srdca.

Herec hviezdil v seriáli Horná Dolná, kde stvárnil jednu z ústredných postáv. Na pľaci sa stretával aj s kolegom Petrom Sklárom. Podľa jeho slov boli s Heribanom nielen kolegovia, ale aj blízki priatelia. "Dano bol výborný priateľský otvorený človek, úžasný muzikant a milujúci otec. Správu o jeho odchode stále neviem spracovať. Mladý človek v rozpuku svojich síl, tvorivých, otcovských aj partnerských takto tragicky odíde," povedal smutným hlasom pre týždenník Život herec.

Dano Heriban.
Zdroj: Matej Kalina

"My sme boli stále v kontakte, stále sme o sebe vedeli. Danko mi posielal svoje nové demo nahrávky, keď robil CD-čko. Zaujímalo ho, čo si o tom myslím, či sa mi to páči. Nielen tie detské, ale aj tie, ktoré urobil pre dospelých. Fyzicky sme neboli spolu, pretože každý sme boli rozbehaný na všetky strany. Danko má malé deti, takže toho času nemal nazvyš. Ale vedeli sme o sebe stále, písali sme si," priznal Sklár, ktorému bude kamarát veľmi chýbať. Počas nakrúcania aj mimo neho zažili spolu aj s ostatnými kolegami kopec zábavy a nezabudnuteľných okamihov. "Celá tá Horná Dolná bol krásny skoro 9-ročný zážitok, takže je to kus pracovného, ale aj ľudského sveta. Práve fungovala preto, lebo chémia tam bola mimoriadne vyvážená a všetci sme sa mali radi. Aj po skončení projektu, čo nebýva až tak často, sme si stále písali a boli sme spolu v kontakte dosť úzkom," uzavrel Sklár.

O priateľa a kolegu prišla aj ďalšia hviezda seriálu Zuzana Šebová. Tá nesie stratu Heribana veľmi ťažko a nedokáže o tom hovoriť. "Nedá sa," povedala herečka a rozplakala sa. Heriban odišiel navždy do neba, no v srdciach svojich blízkych, kolegov, priateľov a celého Slovenska zostane naveky.

POSLEDNÚ FOTKU HERCA A MANŽELKY NÁJDETE V GALÉRII A ROVNAKO AJ ZÁBERY Z NAKRÚCANIA SERIÁLU
Diskusia