Úspešná bývalá slovenská tenistka Daniela Hantuchová (40) sa už dlhšie zbavuje známeho Chateau Földváry. Je to škoda, lebo z chátrajúceho kaštieľa v maďarskom mestečku Ottevény Danielin brat Igor, ktorý je zároveň architektom, vybudoval hotový raj na zemi.

Hotel s piatimi hviezdičkami sa okrem vysokých stropov pýši luxusným nábytkom a lustrami z roku 1920. Danielin brat ho rekonštruoval od roku 2004. „Keď sme kaštieľ začali zariaďovať, najskôr sme sa vrhli na reštauráciu. Chceli sme totiž prekvapiť Danielu a našu mamu, pretože ani jedna z nich nič netušila. Keď vošli, obe od úžasu onemeli. Mama tu nakoniec oslávila šesťdesiatku,“ prezradil Igor v minulosti.

Po rozsiahlej rekonštrukcii sa romantické sídlo naozaj zmenilo na nepoznanie. Okrem samotných majiteľov tam nachádzalo útočisko množstvo spokojných klientov, ale dnes je realita iná. Napriek veľkej snahe Hantuchovcov prevádzkovať toto honosné sídlo sa zdá, že rozsiahly pozemok a veľkolepá budova im začali byť na ťarchu, preto pre kaštieľ začali hľadať nového majiteľa a vo februári 2020 ho dali do ponuky realitnej kancelárie. „Som veľmi zaneprázdnená v Melbourne. Čo sa týka kaštieľa, myslela som si, že po skončení kariéry budem mať čas sa tomu venovať, ale keďže naďalej mám stále vyťažený program a kvôli moderovaniu aj cestovateľský lifestyle, nemám na to čas,“ vysvetlila v tom čase pre denník Nový Čas športovkyňa dôvody, pre ktoré sa chce nehnuteľnosti s predajnou cenou dva milióny eur zbaviť.

Zdroj: Michal Smrcok

Keď sa však ani po dlhých mesiacoch kupec nenašiel, na sklonku roka 2021 musela tenistka, ktorá sa medzitým stala výlučnou vlastníčkou nehnuteľnosti, ísť s jeho cenou dole. Po novom sa tak kaštieľ predával za 1,75 milióna eur, teda so znížením až o 250-tisíc eur! Odborník na nehnuteľnosti vtedy upozornil, že Daniela sa zrejme plánuje veľkého majetku čo najrýchlejšie zbaviť, pretože už pri prvom pokuse o predaj bola cena lukratívnej nehnuteľnosti značne podhodnotená.

Keby sa teda medzičasom našiel záujemca, za priaznivú cenu by mohol mať skutočne veľkolepé sídlo, ktoré sa rozprestiera na pozemku s rozlohou 27 400 štvorcových metrov, historický objekt má úžitkovú plochu 2 400 štvorcových metrov. Ten ponúka jednak kaštieľ so štyrmi podlažiami, ale aj privátnu vilu s dvoma poschodiami s celkovou kapacitou 20 izieb s vlastnými kúpeľňami. K dispozícii je zároveň vonkajší bazén, tenisové kurty, vonkajšie ihrisko či ohrada pre kone. Ako sa nám aktuálne podarilo zistiť, po neúspešných pokusoch súvisiacich s predajom majetku sa tenistka rozhodla stiahnuť nehnuteľnosť z ponuky realitnej kancelárie, predaja sa údajne ujala istá advokátska kancelária.

TOHTO SA ZBAVILA! FOTKY JEJ LUXUSNÉHO KAŚTIELA SI POZRITE TU
Diskusia