Spevácka legenda Richard Müller (60) v mimulosti priznal, že trpí maniodepresiou. Umelec sa tak musel naučiť žiť s psychickými problémami, ktoré sa stále objavujú. Jeho milujúca partnerka Vanda Wolfová prezradila týždenníku Život, kto drží Richarda nad vodou...

Len pár dní dozadu spevák otváral svoju vernisáž fotografií s názvom Okamihy na nábreží Dunaja v hlavnom meste. Jeho naozaj originálne zábery, ktoré dýchali "Müllerovskou" atmosférou si nenechali ujsť mnohé známe tváre. Richarda prišla podporiť aj jeho láskavá partnerka Vanda, ktorá mu je obrovskou oporou.

Spevák totiž žije už dlhé roky s maniodepresiou. Dobré dni striedajú tie zlé a život so psychickými problémami mnohokrát nie je jednoduchý. Jeho hnacím motorom sú však jeho milované deti. "Určite. A nie iba Markus, ale samozrejme aj Filip a Ema. Vždy to tak bolo, že mu jeho deti dodávali kopec sily a energie a so všetkými má veľmi blízky vzťah, takže to je skvelé," povedala Wolfová, ktoré je Richardovi vždy nablízku.

Zdroj: EMIL VAŠKO

"Dúfam. Snažím sa. Bolo pekné, že mi poďakoval, ale ja to beriem tak, že to tak má byť. On zase veľmi pomáha mne. Mám dosť náročnú prácu, veľa cestujem, už sa začalo zase cestovať pracovne, takže on sa zase zvláda starať o Markusa, keď tam nie som, takže je to super, že sa podporujeme," hovorí s úsmevom Vanda.

Uznávaný umelec má tak pri sebe ľudí, ktorí ho nadovšetko milujú a pomáhajú mu. "Vníma to tak, že je dobré, že sa tá choroba kedysi pomenovala a riešila a teraz sa k nej ani nevraciame. Je to super vidieť a je to aj správa pre ostatných, ktorí túto chorobu riešia, že sa dá vyriešiť. A dá sa s ňou žiť plnohodnotný život," uzavrela optimisticky Vanda, pre ktorú je partner Richard a synček Markus všetkým.

AKO VYRÁSTOL SPEVÁKOV SYN, AJ FOTKY Z VERNISÁŽE NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia