Môže si vydýchnuť? Len pár dní dozadu šokovala celé Slovensko správa, že známa moderátorka RTVS je pod paľbou nechutných vyhrážok.

"V e-mailoch sa Marte Jančkárovej neznáme osoby vyhrážajú mimoriadne vulgárnym a agresívnym slovníkom fyzickou likvidáciou, mučením, hromadným znásilnením, ublížením jej rodinným príslušníkom atď," znelo stanovisko RTVS. Celou vecou sa začala zaoberať NAKA a podľa najnovších informácií je už podozrivý v ich rukách. "Národná kriminálna agentúra v rámci policajnej akcie s krycím názvom FRANCESCO zadržala osobu R.P., ktorá je podozrivá z vyhrážania sa redaktorke slovenskej verejno-právnej televízie a verejnoprávneho rozhlasu," informovala polícia.

Zdroj: rtvs

Moderátorka relácie Sobotné dialógy neskrývala z incidentu rozhorčenie. "Polícia sa stará o moju ochranu a robí maximum pre vyšetrenie veci, všetka česť. Vážim si jej prácu, je cítiť, že je pre istotu obozretná aj s ohľadom na nedávne smutné výročie vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Sama beriem síce tie odkazy s istou rezervou, ale je pravda, že niekedy je medzi slovami a činmi len tenká hranica. Nenávistné odkazy však žiaľ dostávajú aj ďalší verejne pôsobiaci ľudia. Verím, že máme šancu to zabrzdiť, kým je ešte čas," napísala na sociálnej sieti Jančkárová. Vyhrážky prišli po tom, čo sa v spomínanej relácii 18. februára objavila prezidentka Zuzana Čaputová a po odvysielaní relácie posledný víkend. Do tej sa dostavil namiesto pozvaného politika Smeru-SD Mariána Kéryho nepozvaný politik Smeru-SD Ľuboš Blaha, čo RTVS odmietla a uplatnila štandardný postup tzv. prázdneho kresla. Okrem Jančkárovej je pod paľbou vyhrážok aj prezidentka Čaputová.

KTORÉ ZNÁME TVÁRE SI PREŠLI NIEČÍM PODOBNÝM? ODPOVEĎ NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia