Taká je krásna Mária Chreneková Pietrová (38), ktorá za prácou v televízii Markíza pravidelne dochádza do Bratislavy, no medializácii sa vyhýba.

Napriek tomu, že moderátorka markizáckych Televíznych novín Mária Chreneková Pietrová svoje súkromie na verejnosť nevynáša, nemálo z jej života vie prezradiť bohatá rodinná história alebo tiež otvorený svokor, známy oceliarsky magnát. Je to takmer deväť rokov, čo sa krásna blondínka tajne vydala za Tomáša Chreneka (36) mladšieho. Ich svadba sa konala v roku 2013 v Prahe. Zúčastnila sa na nej rodina a najbližší známi. Zaujímavosťou je, že odkedy je súčasťou tohto rodinného klanu, s médiami komunikuje veľmi obmedzene.

Pre Život sa naposledy vyjadrila v súvislosti so svojou prácou v roku 2015, keď uviedla: „Teší ma, že dnes pracujem v najobľúbenejšom a najsledovanejšom spravodajstve,“ priznala nám vtedy a veľmi si pochvaľovala aj svojho moderátorského kolegu Jaroslava Zápalu (56). „S Jarom si výborne rozumieme, je veľmi priateľský, milý, vtipný a je s ním v redakcii veľká zábava. Pracuje sa mi s ním veľmi dobre, viem, že sa naňho môžem absolútne spoľahnúť,“ skonštatovala.

Počas DOD. V televízii má veľa priateľov. Márii je oporou jej kolega JARO ZÁPALA.
Zdroj: Archív NMH

Na revanš nám niečo viac o svojej kolegyni prezradil aj samotný Zápala. „Mária je veľmi skromný človek, skôr plachá a tichá, ale pritom usmievavá. Nechce však na seba príliš pútať pozornosť. Vo svojej práci je precízna a kritická, ak sa jej niečo nepodarí alebo vtedy, ak urobí nejaký brbt. Má za sebou dostatok skúseností, je ostrieľaná, takže nikdy nie je nervózna a pracovať s ňou je príjemné,“ zhodnotil.

Mária by vďaka postaveniu, ktoré po boku manžela získala, mohla novinársku kariéru pokojne zavesiť na klinec a energiu vložiť napríklad do rodinnej nadácie, ona je však v tomto smere samostatná jednotka. Keď sme posledné dva roky žili v zovretí kovidu, stále pendlovala medzi Bratislavou a Prahou. Pre neustále sa meniace protipandemické opatrenia dokonca zostávala na Slovensku dlhšie, ako pôvodne plánovala. Rovnako ako ostatní moderátori, ani ona nemala žiadne výnimky či úľavy.

O jej predkoch čítajte na ďalšej strane...

Diskusia