Slovensko zasiahla ďalšia smutná správa. V utorok odišla navždy do neba legendárna herečka Milka Zimková ((†71), ktorej osud pred rokom a pol nadelil ťažkú chorobu.

Nebo si zobralo ďalšiu významnú Slovenku. Milka Zimková patrila medzi najvýraznejšie slovenské herečky. Všetci si ju pamätajú najmä ako nezabudnuteľnú Johanu z ikonického filmu Pásla kone na betóne. Usmievavá herečka, ktorá vždy sršala dobrou náladou a rozdávala úsmevy, sa dlhé obdobie trápila a za všetkým bola vážna diagnóza.

"Milka bojovala s onkologickým ochorením. Bolo to pre ňu nesmierne náročné, pretože liečba jej zobrala veľa fyzickej aj psychickej sily," povedal týždenníku Život zdroj, podľa ktorého Zimková podstupovala ešte nedávno chemoterapiu.

Zdroj: LÝDIA CZAKÓ

"U nás doma v obývačke hrala svoje divadlo jedného herca. Mama s otcom ma skoro zabili. Boli hody. S Milkou sme korzovali po dedine. Bola na to zvyknutá. A naučila aj nás. Dedinčanov. Čo sme sa nazbierali a nasušili lipy. Vo farskej záhrade sme zbierali mätu. Milka z nej robila chýrne mochito. V poslednom telefonáte bol už jej hlas tichý. "Karolko, kedy prídete? Príďte.“ Nevedel som odpovedať. Už viem. Prídem na pohreb, Milka. Prinesiem vám orgován z farskej záhrady. Krásne vonia. Ako u vás doma. "Červene, źeľene, kolo belaveho, muj frajir cifruje a ja kolo ňeho…“ R. I. P." napísal na sociálnej sieti kňaz a spisovateľ Karol Lovaš, ktorý bol s herečka v kontakte. Na konci minulého roka sme herečku oslovili s prosbou o rozhovor. Film Pásla kone na betóne mal totiž výročie 40 rokov. A hoci bola Zimková veľmi milá a ústretová, už vtedy priznala, že sa zdravotne necíti dobre. Pridala však sľub, že keď sa jej polepší, veľmi rada rozhovor poskytne. To sa už bohužiaľ nestalo. Legendárna Johana je už v umeleckom nebi, no v srdciach celého Slovenska zostane naveky...

POZRITE SA, AKÁ BOLA HEREČKA DOKONALÁ DÁMA! FOTKY V GALÉRII
Diskusia