Herec Milan Bahúl (61) má po svojom boku milovanú priateľku Andreu Martvoňovú, ktorá je od neho mladšia o 20 rokov. O svadobných plánoch, ale aj o odlúčení s malou dcérkou porozprával týždenníku Život.

Milana Bahúla pravidelne vídame v televíznych projektoch. Podieľal sa na už mnohých seriáloch či filmoch, no naposledy si ho diváci pamätajú z jojkárskeho Ultimáta, kde hral kľúčovú postavu únoscu Korňana. Stvárniť ho však nebolo podľa slov charizmatického herca med lízať.

„Bolo to náročné fyzicky, pretože keď ťaháte pätnásť-dvadsať metrov „tehotnú“ Esterku Geislerovú asi štyri hodiny v kuse tam a späť, tam a späť, tam a späť, pocítite to fyzicky, ale väčší podiel na tej únave má psychická stránka veci. Pretože mesiac a pol dvanásť hodín denne je neuveriteľné psychické vypätie, tá postava je v strese. Je v hysterickom napätí neustále, pretože sa dostala do situácie, s ktorou nepočítala. Každý nový vzruch, každý nový impulz vytvára nové požiadavky na reakcie a toto udržať, túto linku, to mi dalo skutočne zabrať,“ priznal otvorene M. Bahúl. Seriál sa skončil len nedávno, no zožal obrovský úspech.

Práca ako poslanie

Pre umelca je herectvo životným poslaním a tak sa stavia aj k jednotlivým postavám. Každá pre neho veľa znamená. „Žijete s každou postavou. Jedna vec je hrať niekoho, hrať sa na niečo, ale ja nedokážem vytvoriť postavu, že sa budem na niekoho hrať. Ja ju žijem. Jednoducho tak si toho človeka predstavím, budem konať ako on, budem myslieť ako on a vždy to bude, samozrejme, Milan Bahúl, ale už je tam scenárista, už je tam režisér, už sú tam kolegovia, je to prostredie toho príbehu, ktorý potom tú postavu spoludotvorí,“ vysvetlil M. Bahúl.

Zastavil svoj vek

Vo svojich šesťdesiatich rokoch rozhodne ako jeho rovesníci nevyzerá. Stále dobre stavaný herec dokáže aj na túto tému zavtipkovať. Ako sa vlastne udržiava vo forme? „Pozerám dokumenty o zdravom životnom štýle,“ zasmial sa a pokračoval: „Musím sa, samozrejme, každý deň trošku rozhýbať a je séria cvičení, keď som robil ešte pred časom taiči alebo aikido. Niečo z toho ostalo, tak aby to telo úplne neschátralo, občas tie cviky, ktoré ešte zvládnem a na ktoré je priestor hlavne doma, slúžia na to, aby som tú motoriku opäť nejakým spôsobom nakopol,“ netají svoj recept na fyzický i psychický elán M. Bahúl, ktorý patrí medzi mužské herecké esá. A pre mnohé ženy je stále objektom túžob a snov.

Zdroj: Miro Miklas

Mladá láska

Jeho srdce však už osem rokov patrí atraktívnej partnerke. S Andreou Martvoňovou sa zoznámil počas nakrúcania seriálu Chlapi neplačú. Mladá herečka prišla do jeho života ako víchor a medzi dvojicou to poriadne zaiskrilo. A vyzerá to tak, že šarmantný herec pri svojej polovičke mladne každým dňom. „Prichádzam do puberty postupne, pomaličky. Ak to na mne vidieť, je to jej práca,“ nestrácal svoj humor pri odpovediach herec, ktorý neberie to, že jeho priateľka je o mnoho rokov mladšia, ako problém.

„Čo je to vekový rozdiel? Pokiaľ máte spoločné záujmy, pokiaľ máte aké-také spoločné videnie sveta a pokiaľ si rozumiete aspoň v 90 percentách styčných plôch a oblastí, potom vzťahy nebudú otázkou veku,“ myslí si umelec a k téme pridáva takpovediac recept na krásne spolužitie.

POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE

AKO VYZERÁ HERCOVA PRIATEĽKA, NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia