Keď nedávno bývalý šéf a moderátor Senzi TV NORO MÉSZÁROŠ (49) avizoval svoj odchod zo známej televízie, nikto nečakal, že sa z toho vykľuje hotová kauza.

Zdá sa, že prvá polovica leta bude v našom šoubiznise horúca nielen z teplotného hľadiska. Posledné dni je totiž poriadne dusno okolo hudobnej televízie Senzi TV, odkiaľ si po deviatich rokoch práce zbalil kufre jej doterajší šéf a moderátor Noro Mészároš. Dôvody odchodu sa rozhodol zdôvodniť vo videu na svojom facebookovom profile. „Chcem vám oznámiť jednu zásadnú informáciu. Od 1. júla už nie som súčasťou televízie Senzi, a to ani ako jej šéf, a ani ako jej moderátor. Túto skutočnosť som oznámil vlastníkom televízie Senzi ešte 30. júna. Po deviatich rokoch si chcem teraz na krátky čas oddýchnuť a načerpať nové sily, aby sa mohlo začať niečo nové a verím tomu, že aj niečo krásne. Hovorím to aj preto, aby sa predišlo hocijakým dezinformáciám a špekuláciám o dôvodoch môjho odchodu. Ide výlučne o moje osobné rozhodnutie na najbližšie krátke obdobie,“ odznelo z jeho úst na sociálnych sieťach.

Spolu s ním odišla aj speváčka a moderátorka Barbora Balúchová (34). Len pre osvieženie pamäti, Barbora sa stala súčasťou hudobnej stanice krátko po smrti manželky Otta Weitera (67), Andrey Fischerovej (†47). Bol to práve Otto, kto Barboru na miesto moderátorky odporučil. V danom období svoju voľbu odôvodnil pre Život slovami: „Andrejka mala v televízii Senzi jednu vlastnú reláciu a ďalšiu moderovala spolu so mnou. Keď náhle zomrela, nastal výpadok. Vtedy som bol úplne mimo, so mnou sa pred kamerou počítať nedalo, ale ako vorkoholikovi mi hlava stále pracovala. Začal som vymýšľať rôzne nové projekty a spolupráce. Najskôr som však potreboval vyriešiť Andrejkine programy, preto som na jej miesto moderátorky navrhol práve Barboru Balúchovú. Chcel som totiž úplne iný typ moderátorky, než bola ona. V prvom rade nie tmavovlásku, ale blondínku, zároveň inú vekovú kategóriu, iný spevácky žáner, ale chcel som, aby mala skúsenosti, slovnú zásobu, aby vedela stáť pred kamerou, nebála sa,“ priznal nám pred dvoma rokmi.

Barbora ponuku prijala a zároveň sa rýchlo uchytila. Keďže bola typologicky úplne iná ako spevákova nebohá manželka, blondínke sa podarilo vyhnúť zbytočnému porovnávaniu s jej predchodkyňou. Prečo je jej a Norovmu pôsobeniu na televíznych obrazovkách zrazu koniec, ostáva záhadou. Moderátor pre viaceré médiá zopakoval to, čo uviedol v spomínanom videu, že si načas potrebuje oddýchnuť.

Vyjadrenie televízie si pozrite na ďalšej strane...

Diskusia