Skúsený športový moderátor a komentátor Marcel Merčiak vstúpi do neznámych vôd. Moderovať bude vedomovstnú súťažnú reláciu Čo ja viem.

Novú súťažnú reláciu s názvom Čo ja viem, kde hlavnú úlohu zohrávajú vedomosti, bude na obrazovkách RTVS moderovať Marcel Merčiak, ktorého mnohí považujú za "chodiacu encyklopédiu". Kvíz štartuje už tento piatok a je prezentovaný ako znalostný kvíz pre celú rodinu a RTVS je po holandskej druhou televíziou, ktorá sa do tohto projektu pustila.


Sám by si najviac trúfol na otázky z histórie a geografie, naopak, pohorel by na vedomostiach z matematiky či fyziky. „Tieto predmety mi dali zabrať už na škole, nikdy som k nim nemal vzťah. Naši učitelia boli prísni, nedostávali sme známky zadarmo,“ prezradil moderátor, ktorý v kreslách súťažiacich bude pravidelne vítať naše známe osobnosti. "Načo sa najviac teším, je ešte vnímať reakcie súťažiacich. Musím sa do toho ešte dostať, ale tá príprava je celkom iná, tu sa sústreďujeme na drobnosti, sú to neporovnateľné veci," teší sa na novú skúsenosť Merčiak.


Voči sebe súťažia tri známe osobnosti spôsobom, že zodpovedajú na otázky, týkajúce sa všeobecných vedomostí, pričom cieľom je vyhrať peňažnú odmenu pre konkrétnu osobu v núdzi alebo charitu. Jedinečným prvkom súťaže je, že diváci doma sa môžu zapojiť do súťaže prostredníctvom mobilnej aplikácie. Budú si môcť otestovať svoju úroveň znalostí voči celebritám a skupine 200 študentov, sediacich v štúdiu.


Diskusia