Marika Gombitová (66) už dlhé roky vzbudzuje polemiku svojom dokonalom zovňajšku. Aj nedávno musela dementovať správy estetických zákrokoch, ktoré vraj nepodstúpila.

S otázkou o možných zákrokoch, ktoré speváčka mohla podstúpiť, sme sa obrátili na plastického chirurga a zároveň kvalifikovaného odborníka na aplikáciu výplňových materiálov, akým je kyselina hyalurónová a botox, do všetkých častí tváre a tela doktora Lukáša Šimka. „Toto sa nedá nikdy povedať na sto percent. Pokiaľ sa s kyselinou hyalurónovou robí primerane, efekt môže byť jemný, pekný. Ak teda bola použitá u pani Gombitovej, tak len veľmi elegantne a s citom. Možno do líc a do pier, ale nemusí to tak byť. Jednoznačné je, že ak vôbec, nie je to urobené prehnane,“ dozvedeli sme sa od odborníka, ktorý má vo svojom portfóliu aj mnoho klientiek v Marikinom veku.

Vzhľadom na to, že sa venuje aj neinvazívnym metódam, prezradil nám, aké omladzovacie zákroky zrelé ženy najčastejšie podstupujú. „Z miniinvazívnych metód je vo vyššom veku botulotoxín vhodný na redukciu vrások okolo očí, na čele a na ‚vrásku hnevu‘ medzi očami. Kyselina hyalurónová je zas dobrá na doplnenie strateného objemu napríklad na líca, nosovo-ústne ryhy,“ uviedol. Čo sa týka invazívnych zákrokov, dnes je už bežná korekcia viečok. „Ide o odstránenie kožného nadbytku na viečkach, ale aj kruhy a opuchy spodných viečok, ktoré sa riešia chirurgicky,“ vysvetlil nám odborník.

Sú však aj klientky, ktoré sa neboja podstúpiť radikálnejšie zmeny. „Najvyššia úroveň je face­lift s neckliftom, čiže korekcia celej tváre a krku, kde sa výzor omladí približne o desať rokov,“ uzavrel. Nech je, ako chce, Marika je známa perfekcionistka, no predovšetkým dáma, ktorá si tajomstvo dokonalého vzhľadu necháva pre seba.

FOTOGALÉRIA: TAKTO SA ROKMI MENILA SPEVÁCKA LEGENDA

Mimochodom, keby ste ju chceli vidieť naživo, aktuálne sa pripravuje na vlastný dlhoočakávaný a opakovane prekladaný koncert Vyznanie 18. decembra v NTC aréne. Zaspieva piesne, ktoré vznikli počas jej úspešnej viac ako 40-ročnej kariéry. „Koncert bude prierezom mojou kariérou od roku 1977 až po súčasnosť. Veľmi sa teším na fanúšikov, som im veľa dlžná a ďakujem im za ich pochopenie a trpezlivosť,“ uviedla pre český denník Aha! Súčasťou by mali byť vzácni hostia, ktorých budú predstavovať postupne. Už teraz je známe, že na pódiu nebude chýbať český umelec Richard Pachman (56). „Veľmi ma teší, že práve on na koncerte zaspieva okrem svojej piesne môj autorský song Úlomky spomienok,“ doplnila. Pred pár dňami na svojom facebookovom profile informovala o tom, že do predaja sa práve dostali posledné voľné vstupenky.

Marika Gombitová je od začiatku svojej kariéry hviezda, ktorá vzbudzuje pozornosť okolia. A to nielen pre neodškriepiteľný talent... Viac sa dozviete v najnovšom vydaní týždenníka Život.

Diskusia