Koronavírusová pandémia výrazne zasiahla celú umeleckú obec. Na čas sa zastavil život divadelníkom a, ako sa zdá, hudobný priemysel to tiež nebude mať jednoduché. Udalosťou tohto roka malo byť turné Mariky Gombitovej (63). Kedy sa uskutoční?

Na hudobné koncerty v športových halách môžeme tento rok všetci zabudnúť. Napriek dobrému vývoju epidemiologickej situácie na Slovensku nebudú hromadné podujatia v počte nad tisíc ľudí vôbec povolené. Odborníci sa totiž obávajú druhej vlny šírenia ochorenia Covid-19 spôsobeného novým koronavírusom. Tá by podľa prognóz mala udrieť už túto jeseň v septembri. Od 3. júna však na našom území došlo k ďalšiemu výraznému uvoľňovaniu opatrení. Pre verejnosť sa otvorili interiérové športoviská, pri stoloch v reštauráciách už môžu sedieť viac ako dvaja ľudia. Zrušilo sa prednostné nakupovanie pre seniorov, otvorili sa vonkajšie kúpaliská či wellness v hoteloch.

Organizátori hudobných festivalov a koncertov však ostali sklamaní. Od 1. júla budú povolené podujatia len do tisíc osôb a tento stav má platiť až do konca roka dokonca aj v prípade, že by už Slovensko nemalo žiadneho nakazeného. Umelci, ktorí už rok vopred ohlásili svojim fanúšikom termíny veľkolepých koncertov, aktuálne hľadajú spôsob, ako situáciu vyriešiť. Najočakávanejšou hudobnou lahôdkou roka malo byť bezpochyby turné ikonickej Mariky Gombitovej. Tá stále patrí k najvýznamnejším umelcom na domácej scéne a hoci dlho nebola aktívna, jej fanúšikovia na ňu nezabúdali. Naopak, pravidelne jej svoju priazeň vyjadrovali v rôznych anketách popularity.

To, že svojmu publiku chystá veľké hudobné prekvapenie, oznámila koncom augusta minulého roka v rodnej obci Turany nad Ondavou, kde prebehlo veľmi emotívne stretnutie s celou jej rodinou a krajanmi. „Na budúci rok pripravujeme koncerty na Slovensku i v Česku. Zatiaľ ešte neviem, v ktorých mestách, ale určite chcem vystúpiť v Prahe, Brne, Bratislave a Košiciach. Dramaturgiu koncertu chceme postaviť na mojich pesničkách z rokov 1978 až 2005, samozrejme, chystám aj nové pesničky. Veľmi sa teším na svojich fanúšikov a som im nesmierne vďačná za ich podporu, trpezlivosť a pochopenie,“ uviedla v rozhovore pre český Blesk.

FOTOGRAFIE LEGENDÁRNEJ SPEVÁČKY NÁJDETE V GALÉRII

Čo Marika sľúbila, o pár mesiacov aj splnila a na stránkach novín sa začali hromadiť informácie o turné s názvom Vyznanie, na ktoré všetkých milovníkov svojho nezameniteľného spevu a hudby pozvala presne štyri dni pred vianočnými sviatkami. „Milí priatelia, srdečne vás pozývam na moje koncerty v Bratislave a Košiciach. Lístky sú v predaji v sieti Ticketportal a Maxiticket. Veľmi sa na vás teším a verím, že spolu zažijeme neopakovateľný večer,“ uviedla na svojom oficiálnom facebookovom profile. Koncert v Bratislave bol naplánovaný na 5.12., v Košiciach na 12.12. Termíny pre Prahu a Brno boli plánované na november 2020.

Okrem speváčkiných úspešných hitov, ktoré patria do zlatého fondu slovenskej populárnej hudby, sa na pódiu mali objaviť aj viacerí vzácni hostia. Tých mala Marika v pláne predstavovať postupne.

Čo prekazilo jej plány sa dozviete na ďalšej strane.

Ilustračná snímka

10 rád, ako sa nenakaziť jedlom? Tieto pravidlá by ste mali dodržať!

Populárne články
Ján Koleník

Koniec všetkým dohadom: Aký je KOLENÍKOV osud v Oteckoch?

Zábery z filmu Šarlatán. V hlavných úlohách sa predstavia Ivaj Trojan a Juraj Loj.

Tak to je iná káva: Známy slovenský herec sa objaví v intímnych scénach s mužom

So sériou politických fejtónov Pod klobúkom končí. Nahradia ho mladší autori.

Inšpirácia pre seniorov: V čom staroba prekvapila ĽUBOMÍRA FELDEKA?

Spoločný záber s ARTHUROM ROSTRONOM, kapitánom lode Carpathia, ktorá prišla stroskotancom na pomoc.

Nepotopiteľná Molly: Milionárka riskovala život, aby zachránila chudákov z Titanicu

Boris Kollár

Kollár nepovolil zverejnenie konverzácie s transsexuálom. Kto je záhadná žena v mužskom tele?

Grafiti sú novodobá pliaga. Je to pravda?

Grafiti sú novodobá pliaga. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia