Vytratila sa z obrazoviek a je mamou na plný úväzok. Za posledné roky sa v živote Márie Bartalos (28) zmenilo veľa.

Ste na materskej dovolenke s druhým synčekom. Chýba vám práca herečky?

Nechýba, pretože všade hovorím, že som odišla akoby na svojom vrchole. Veľa projektov som robila naraz, bolo toho na mňa veľa, celé to bolo také vypäté. Myslím si, že to prišlo vo vhodnom období, keď som pociťovala, že už potrebujem spomaliť. Tehotenstvo bolo pre mňa vysnívané obdobie a vôbec som nemala potrebu vrátiť sa. Keď prišlo druhé bábätko, pochopila som, že toto si naozaj užívam. Nehovorím, že by som nič nechcela robiť, ale vrátiť sa k herectvu, to ma neláka.

Čo iné by ste teda chceli robiť?

To ešte neviem. (Smiech). Vždy som napríklad chcela viac využívať svoj hlas. Nemyslím teraz na spev, ale skôr na dabing. Možno na rádio. To je pre mňa taká veľká výzva, keďže je to naživo a človek potrebuje moderátorské schopnosti, ktoré ja ešte nemám. Rada sa učím nové veci, to by ma možno bavilo. Ale momentálne nie som pripravená vrátiť sa do práce v plnej miere.

Stále vám chodia herecké ponuky?

Áno. To sa čudujem, že stále chodia. Už tri roky nie som na obraze. Ale za posledné roky som zistila, kde mám hranice, čo chcem a čo nechcem. Do čoho by som vôbec nešla, čo by som ešte pripustila. Mám veľmi okresané možnosti a je toho naozaj máličko, čo by som prijala.

A sú to ponuky do seriálov či filmov?

Dostala som ponuky aj na seriály, aj na česko-slovenské filmy.

Na snímke je slovenská herečka Mária Bartalos.
Zdroj: JÚLIUS DUBRAVAY

Vašou domovskou televíziou bola Markíza, volali vás do seriálu Dunaj, ktorý je momentálne na obraze?

Nie som si celkom istá, keďže to bolo dávno, keď sa len rozhodovalo o postavách. Ale myslím si, že to bol tento seriál z historického obdobia.

Prečo ste do toho nešli?

Určite je to kopa času, ktorý by som musela obetovať. Menší syn je na mňa naviazanejší ako ten starší. Jonatán je veľmi kontaktný, má rok a tri mesiace. Stále bojujeme s tým, že keď niekam odídem, jasne dáva najavo, že mu chýbam. To je jasný signál, že sa do ničoho veľkého nechcem púšťať v rámci ničoho, nielen herectva. Ďalší dôvod je ten, že momentálne sa netvoria žánrovo pre mňa kvalitné veci. Tým, že sme kresťania, som sa dosť začala zaoberať tým, aký to má vplyv na môj život. Akú postavu by som hrala... Takto som si povedala, že by som už nikdy nešla do projektu, akým bola Trhlina. Také hororové veci a temné. Takisto by som nehrala milostné zápletky kvôli svojmu manželovi ani kvôli sebe. Máme nádherné manželstvo a vidím v tom problém.

CELÝ ROZHOVOR NÁJDETE V AKTUÁLNOM VYDANÍ ŽIVOTA

FOTKY HEREČKY A JEJ RODINKY NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia