Riaditeľka Novej scény Ingrid Fašiangová (61), mama herca Mareka Fašianga (36), stále trpí na následky kovidu. Paradoxne po ľahkom priebehu sa jej zdravotný stav skomplikoval.

„V polovici januára som prekonala kovid a týždeň nato som chytila veľký zápal sliznice, hlavne jazyka. Zhoršovalo sa to, nebolo to príjemné. Ešte stále to nemám úplne zahojené. Ale aspoň už môžem rozprávať,“ povedala pred denník Plus jeden deň I. Fašiangová.

„Trošku som už dokázala rozprávať aj skôr, ale veľmi sťažene, lebo to bolo strašné! Celý jazyk som mala z toho chytený. Nemohla som jesť, jednoducho nič. Po niekoľkých doktoroch som nakoniec natrafila na takého, ktorý mi to vedel identifikovať. Zo začiatku ma totiž liečili zle, dostala som na to rôzne ‚vyplachováky‘, ktoré obsahovali alkohol, a to mi ešte viac zhoršovalo stav,“ ozrejmila.

Ingrid Fašiangová šéfuje bratislavskej Novej scéne.
Zdroj: MATEJ KALINA

„Trvalo to dva mesiace, bolo to nepríjemné. Ale jediné pozitívum na tom bolo, že som schudla. (Smiech.) No myslím si, že by som to znovu v takomto rozmere už nechcela absolvovať. Jedla som len tekutú stravu, rôzne kaše, lebo všetko ma štípalo. Až do krku som si to musela dávať, bolo to zlé. Bola som trochu raritný pacient, akoby taký rébus pre lekárov. Počula som, že niektorí mali takéto stavy po kovide, ale mne sa to dosť skomplikovalo hlavne zrejme tou liečbou,“ dodala s tým, že v minulosti už prekonala pár zápalov sliznice a zrejme preto sa jej zdravotný stav takto skomplikoval.

VIAC FOTO NÁJDETE V GALÉRII...
Diskusia