Kamila Magálová (70) si s mnohými ďalšími prominentmi vo výraznom predstihu zabezpečila nehnuteľnosť na lukratívnej bratislavskej adrese. 

S výškovými budovami akoby sa v našom hlavnom meste roztrhlo vrece, a ako sa zdá, po bývaní v oblakoch zatúžila aj členka Činohry SND Kamila Magálová. Vo veľkolepom projekte v Starom Meste, kde sa predpredaj luxusných bytov spustil ešte v máji 2018, si zaobstarala dvojizbový byt približne za 280-tisíc eur. Táto informácia sa prevalila začiatkom roka 2019, a ako sa projekt postupne budoval, o apartmány s panoramatickým výhľadom prejavili záujem aj mnohí ďalší prominenti. To, že herečkino meno sa v súvislosti s nákupom lukratívnej nehnuteľnosti dostalo na svetlo sveta vo výraznom časovom predstihu, mohlo súvisieť s dobre cielenou reklamou na podporu predaja alebo išlo o nešťastnú zhodu náhod, pre ktorú sa Kamila nechtiac dostala na popredné stránky novín na Slovensku, ale aj v Českej republike. Nech je, ako chce, podľa výpisu z katastra nehnuteľností kúpnu zmluvu k spomínanému bytu na 18. poschodí uzavreli až v máji tohto roka.

Paradoxné je, že keď herečka spolu s bývalým manželom Slavomírom Magálom (72) v minulosti úspešne prevádzkovala hotel Kamila v Čiernej Vode, v rozhovore pre Sme z roku 2007 vtedy povedala, že v podnikaní sa absolútne nevyzná. „Samozrejme, že za tých osem rokov som už čosi pochytila, ale nemôžem povedať, že by ma to bavilo. Som totiž perfekcionistka, a keď mi niečo nejde na sto percent, radšej to nechám tak. A podnikanie mi na sto percent nejde ani mi nepôjde. Manželovi však áno, rozumie tomu. Ja som tu len na to, aby som mu v istých veciach radila. On je svojím spôsobom génius a takí majú určité mínusy, že v istých praktických veciach sa nevedia vždy správne rozhodnúť. A na to som tu ja. On je racionálny, ide za biznisom, treba však mať aj niekoho, kto bude s ľuďmi komunikovať, kto sa vie vžiť do ich nálady a podobne. Ja tú empatiu mám, takže sa dopĺňame,“ uviedla. V tom čase ešte vôbec netušila, že sa s manželom rozvedie.

Nový život začala v Ivanke pri Dunaji, kde si kúpila dom s veľkorysým pozemkom, a aktuálne sa ukázala ako veľmi slušná investorka. Byt v komplexe Sky Park od renomovanej architektky Zahy Hadid (†65), ktorý vlastní, totiž ponúka skvelú polohu kúsok od historického centra Bratislavy, neďaleko nákupného komplexu na nábreží Dunaja, v blízkosti novej budovy Slovenského národného divadla a zároveň pocit svetovej architektúry s najvyšším štandardom bývania. 

To, ako chce umelkyňa naložiť so svojou novou nehnuteľnosťou, nie je známe. Kamila v nedávnom rozhovore pre rádio Jemné priznala, že si aktuálne užíva pokoj vo svojom dome v Ivanke pri Dunaji. „Žijem sama, ale mám rada dobré jedlo, ktoré si navarím aj zjem,“ priznala s dôvetkom: „Rada sa venujem záhrade, kosím, bicyklujem sa. Tam, kde bývam, mám krásnu prírodu.“ Keby sa jej však vidiecky život zunoval, stále má možnosť vymeniť ho za ruch veľkomesta, a to ešte v tesnej blízkosti divadla, na ktorého doskách pôsobí od roku 1982.

Keby sa novú nehnuteľnosť, ktorú kúpila krátko po spustení predaja podstatne lacnejšie, predsa len rozhodla predať, mohla by na nej celkom slušne zarobiť. „Pri bytoch, ktoré boli vo výstavbe, sa vždy podpisuje zmluva o budúcej kúpnej zmluve a kúpna zmluva sa podpisuje až po kolaudácii. Pri zmluve o budúcej kúpnej zmluve platí kupujúci zálohu štandardne 15 až 20 percent z ceny nehnuteľnosti. Pri kúpe vo výstavbe a hlavnej úhrade po kolaudácii klienti v porovnaní s dnešnými cenami zarobili okolo 30 až 40 percent. Nikdy sa však nedá na sto percent počítať, že automaticky zarobíte, keby ste nehnuteľnosť predali, lebo ceny by mohli aj padnúť, ako sa to stalo v roku 2008,“ ozrejmil nám realitný expert Andrej Churý. Nateraz sa však ceny nehnuteľností držia v hlavnom meste na maximách.

Kamila Magálová bude mať prominentných susedov! Koho všetkého zlákalo bývanie v luxusnej štvrti sa dozviete v najnovšom vydaní týždenníka Život.

Diskusia