Maestro Karel Gott (†80) mal veľké prianie, ktoré sa mu už nestihlo splniť. Zatiaľ čo do kín mieri dokument o mnohonásobnom zlatom slávikovi, najstaršia dcéra Dominika (44) túži po zmierení s rodinou a dcéra Lucie (33) prežíva rozvod.

Maestro Karel Gott nebol na Slovensku o nič menej populárny než v rodnej Plzni. Na smutné prvé výročie jeho odchodu do hudobného neba si teda nespomenuli len jeho najbližší rodinní príslušníci a kolegovia, ale aj fanúšikovia, ktorým sa 1. október 2019 zapísal hlboko do pamäti. Umelcovu pamiatku si uctili návštevou miesta jeho posledného odpočinku, na ktorom pribudlo množstvo vencov či horiacich sviečok. Vdova Ivana (44) nenechala nič na náhodu a zabezpečila ochranku okolo hrobového miesta aj na celý víkend.

FOTOGRAFIE NEZABUDNUTEĽNÉHO KARLA GOTTA NÁJDETE V GALÉRII

Napriek tomu, že Karel Gott býval s rodinou v závideniahodnej vile, vysnívaný dom si túžil postaviť na úplne inom mieste v rodných končinách Plzenského kraja. Maestrovo tajné prianie prezradil jeho verný priateľ Václav Krhounek, ktorý si zaspomínal na dávne časy, keď Karel s hudbou len začínal: „Hrával nám na gitare, už vtedy bola preňho hudba všetkým.“ Do malej českej dedinky Újezd u Svatého Kříže, kde zlatý slávik trávil nezabudnuteľné chvíle počas prázdnin, sa Gott plánoval vrátiť. V tejto obci často navštevoval babičku, ktorá bývala neďaleko cintorína, na ktorom sú pochovaní aj Gottovi rodičia.

Dnes tento dom obýva Karlova sesternica, za domom je však ďalší pozemok, ktorý si Karel vyhliadol a plánoval na ňom stavať. „Tu si chcel Karel raz niečo postaviť, hovoril o tom so mnou. Všetci ho tu mali radi, bol medzi svojimi. Stále to však pre nedostatok času odsúval, až z toho nakoniec nič nebolo,“ prezradil Václav Krhounek. O tom, že Gott bol v tejto dedinke skutočnou osobnosťou, svedčí aj to, že na jeho počesť tu otvorili menšie múzeum, ktoré je súčasťou miestnej reštaurácie.

Pohľad do života legendy prinesie dokument s názvom Karel. Režisérku Olgu Malířovú Špátovú vpustil zosnulý spevák krátko pred svojou smrťou do súkromia, nečudo, že film má veľmi intímny charakter. Verejnosť už niekoľko mesiacov zaujímajú aj osudy najstarších dcér Karla Gotta Dominiky (44) a Lucie (33). Dominika, ktorá pred rozvodom žila vo Fínsku, otca takmer nenavštevovala. Žiadnym tajomstvom nie je ani to, že vzťah medzi Dominikou a vdovou Ivanou je naštrbený a neraz vyústil do nepeknej hádky. Rok po Gottovej smrti sa však všetko obrátilo a maestrova najstaršia dcéra poslala vyjadrenie do médií.

Slová Dominiky Gottovej nájdete na ďalšej strane...

Dom vyzerá navonok obyčajne, vnútri však ukrýva plechovkové kráľovstvo.

Nebudete veriť vlastným očiam! Dom vyzdobený plechovkami od piva vyzerá úžasne

Populárne články
Pre chorého brata je oporou.

Po problémoch v manželstve herca SVÄŤA MALACHOVSKÉHO zasiahla bratova diagnóza

Spolupacientka na chemoterapii Marianne požičala pre zábavu blond parochňu, hoci pred liečbou mala tmavé vlasy.

Rakovina prsníka ju takmer zabila: Marianna žije s metastázami po celom tele

Ilustračná snímka

Zvláštne miesto. Cítiť z neho pokoj, no zároveň nevysvetliteľnú záhadu, akej inde niet...

Diana a Charles

PRINCEZNÁ DIANA bola najkrajšia! Chirurg tvrdí, že má dôkaz

Celý život strávil po boku manželky Dariny, bývalej letušky, s ktorou mali tri deti.

Stano Dančiak miloval jednu z prvých letušiek v Československu. Aký bol skutočne ich vzťah?

Ekobilancia avokáda je zdrvujúca. Je to pravda?

Ekobilancia avokáda je zdrvujúca. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia