Vlani bola najpracovitejšou členkou kráľovskej rodiny. Za dvanásť mesiacov absolvovala 387 oficiálnych vystúpení a stretnutí.

Po tom, ako sa skončili oslavy platinového výročia kráľovnej, si princezná Anne (71) dožičila iba jeden deň prestávky a vycestovala do Manchestra. Tam sa zúčastnila na oslavách stého výročia konferencie Britskej kardiovaskulárnej spoločnosti. Dcéra kráľovnej je aktívna v 300 charitatívnych organizáciách. Jej hlavným zameraním je šport, veda, ľudia so zdravotným postihnutím a zdravie v rozvojových krajinách. V apríli tohto roka prieskum medzi čitateľmi The Times ukázal, že väčšina opýtaných by princeznú Anne podporila ako budúcu panovníčku. Jej povesť je totiž lepšia než povesť jej brata princa Charlesa (73).

„Ak sa niekto ukázal ako hodný toho, aby sa o ňom uvažovalo ako o panovníkovi či panovníčke, myslím si, že je to práve princezná Anne. Hoci príbeh jej milostného života nie je bezchybný, všetky problémy zvládla s gráciou a tak potichu, ako sa len dalo, na rozdiel od svojich dvoch bratov,“ uviedla pre Daily Mail expertka na kráľovskú rodinu Kinsey Schofieldová. Anna je však až sedemnásta v rade v následníctve na trón.

VIAC FOTO NÁJDETE V GALÉRII...
Diskusia