Byt po zosnulom Milanovi Lasicovi (†81) sa jeho manželke Magde Vášáryovej (74) stále nepodarilo predať. Lukratívna nehnuteľnosť je v aktuálnej ponuke za novú cenu.

Neprešiel ani rok od toho, čo sa vdova po hercovi, humoristovi, spevákovi, textárovi a dramatikovi Milanovi Lasicovi rozhodla zbaviť ich spoločného príbytku v centre Starého Mesta. Prvé správy o jej prekvapivom úmysle obleteli médiá ešte v máji tohto roku. V tom čase argumentovala tým, že byt s rozlohou vyše dvesto štvorcových metrov je pre ňu priveľký. A keďže starostlivosť oň vyžadovala nemálo nákladov a tiež úsilia, Magda Vášáryová ho ponúkla na predaj. „Zariadený bol pre dvoch intelektuálov a jeden tu už nie je. Uložili sme ho do hrobu a bol čas urobiť toto rozhodnutie. Idem do menšieho,“ uviedla pre týždenník PLUS 7 DNÍ a zakrátko sa presťahovala do bytu v širšom centre Bratislavy.

Nebohý MILAN LASICA s dcérami HANOU a ŽOFIOU.
Zdroj: Archív NMH

Na realitnom trhu sa tak objavila nehnuteľnosť s pridanou historickou hodnotou. Má päť izieb a nachádza sa v tehlovom bytovom dome z 20. rokov a navyše zaberá celé poschodie. Interiér prešiel v rokoch 2005 a 2010 kompletnou renováciou vrátane výmeny rozvodov. „Ide o reprezentatívny staromestský byt s 3,2 metra vysokými stropmi,“ znie časť inzerátu na stránke známej realitnej kancelárie. Manželia v ňom žili približne dvanásť rokov a mnohé historické prvky sa v byte snažili zachovať. „Odkryli sme zamaľované prvky z roku 1925… Zostali tam pôvodné podlahy aj dvere. To už dnes ťažko nájdete,“ vrátila sa bývalá herečka vysvetľovaním pre spomínaný týždenník do čias, keď s manželom obnovili staré dubové parkety a ďalšie interiérové záležitosti. Znalci napríklad môžu oceniť orechové obloženie aj vitríny, presklenú stenu presvetľujúcu celú obývačku s množstvom kvetov a tiež mnoho iného.

FOTKY ICH LUKRATÍVNEJ NEHNUTEĽNOSTI NÁJDETE V GALÉRII

Magda Vášáryová ponúkala tento skvost za 950 000 eur, ale od širokej verejnosti si vyslúžila veľkú vlnu kritiky. Viacerí Slováci začali v internetových diskusiách špekulovať o tom, ako k bytu manželia v minulosti prišli. Nehovoriac o tom, že v minulom roku vypukla veľká kauza, pri ktorej sa dostali na svetlo sveta informácie o tom, že mestská časť prideľovala byty svojim zamestnancom. Takýmto spôsobom sa k nehnuteľnostiam na dobrých adresách dostali aj vrcholoví politici a tiež umelci. Skloňovali sa mená ako Peter Kočiš, Juraj Kukura, Ján Kroner, Zuzana Mauréry, Juraj Nvota, Braňo Kostka, Peter Lipa či Milan Lasica. Ten však ešte počas života vysvetlil, ako to v skutočnosti s jeho staromestským bytom bolo. „My sme bývali 12 rokov v Karlovej Vsi, výmenou sme sa dostali do Starého Mesta. Byt sme zrekonštruovali na vlastné náklady, bolo to dosť veľa peňazí, a to pritom bol ešte štátny byt. Neskôr sme ho odkúpili. Do Starého Mesta sme sa tešili, pre moje povolanie bolo bývanie v Karlovke dosť nepohodlné,“ uviedol v minulosti pre médiá.

Museli ísť s cenou dole! Koľko aktuálne stojí luxusný byt po Lasicovi si pozrite na ďalšej strane...

Diskusia