Skladbu IDEM, RIEŠIM vyprodukoval David Key so španielskym spevákom Adexom a spoločne ju plánovali aj naspievať. Plány im však zhatila pandémia koronavírusu.

„Povedali sme si, že keď na ňu nemôžeme mať spoločný videoklip, nahráme ju každý zvlášť,“ prezrádza okolnosti vzniku nového singla David Key. Skôr, ako sa vybral do nahrávacieho štúdia, uvažoval, čím pieseň ozvláštniť. „Už ako demo nahrávka znela dobre, ale aj tak sa mi tam žiadalo ešte niečo. Vymýšľal som, kombinoval, no stále to nebolo ono,“ priznáva mladý umelec.

Zakomponovať do skladby Gizku a jej "IDEM, RIEŠIM" mu napadlo pri sledovaní reprízy reality šou Svokra. "Prišlo mi to ako super fór. Keďže na ňu nemám žiaden kontakt, napísal som jej na Facebook a hneď ráno som si od nej našiel odpoveď. Vysvetlil som jej svoju predstavu a potom to už išlo všetko veľmi rýchlo,“ spomína.

David si spoluprácu s ikonou televíznej zábavy pochvaľuje po všetkých stránkach. „Zistil som, že Gizka je psychicky mladšia ako mnoho mojich rovesníkov. Keď sme nahrávali videoklip, nemala problém s trendy oblečením, výrazným líčením, ani s natáčaním v striptízovom klube. A to nehovorím o tom, ako sme sa spolu premávali po Bratislave vo Ferrari. Aj, keď ju možno mnohí vnímajú konzervatívne, ona je príkladom, že odviazať sa dá aj v jej veku. Všetci mladí ju milujú, no len ja ju mám vo svojej pesničke,“ pripomína spevák.

Spoluprácu si pochvaľuje aj slávna televízna svokra. „Uvedomila som si, že s Davidom máme veľmi veľa spoločných fanúšikov. Neviem si to veľmi vysvetliť, ale mladí ľudia sa za mnou bláznia, tak som sa nechala nahovoriť aj na takéto mládežnícke výtržníctvo. Moje vnúčatá od 16 do 23 rokov Davida vážne sledujú, takže, keď som povedala, že s ním budem mať pesničku, neveriacky sa ma pýtali: ´Babka, je to pravda? Naozaj ťa zavolal?´ Čo by som nešla. David si to zaslúži. Je to cieľavedomý mladý človek a takých vždy rada podporím,“ vyjadrila sa nestarnúca Gizka Oňová.

FOTOGRAFIE OBOCH UMELCOV NÁJDETE V GALÉRII
Ilustračná snímka

ZANIETENÍ CHALUPÁRI: Kam unikal pred svetom Chudík, Dočolomanský a iné hviezdy?

Populárne články
Posledná nehnuteľnosť, do ktorej sa herečka sťahovala, bol dom v Dunajskej Lužnej.

Extrémny koníček: Magda Paveleková vystriedala štrnásť adries. Čo bude s jej posledným domovom?

Miroslava Fabušová

Misska z Kollárovej limuzíny šokovala správou o prepadnutí: Fotky modrín radšej stiahla

VIDEO: MUDr. Adriana Šimková radí, ako si poradiť s kovidom doma

VIDEO: MUDr. Adriana Šimková radí, ako si poradiť s kovidom doma

V januári oslávila 46. narodeniny. Nasledoval kovid, nemocnica a, bohužiaľ, smrť.

Prvá obeť kovidu medzi učiteľmi: Eva (†46) myslela na svojich žiakov do poslednej chvíle

Ilustračná snímka

Božia rana? Krajniak spomenul Baziliku sv. Mikuláša a v tom sa zrútil priľahlý múr

Kobra tancuje podľa píšťaly. Je to pravda?

Kobra tancuje podľa píšťaly. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia