Herečka a moderátorka Lujza Garajová Schrameková (33) vymyslela projekt, ktorý má známe tváre zo šoubiznisu predstaviť v úplne inom svetle.z obrazovky

Po tolkšou, v ktorých hrajú prím najmä mužskí protagonisti, sa v hlavnej úlohe konečne predstaví žena. Na obrazovkách televízie JOJ totiž už čoskoro dostane priestor relácia Čau, Lujza! venovaná odhaľovaniu súkromia verejne známych osobností.

Hoci to zvonka pôsobí tak, že obľúbená herečka zo seriálu Naši dostala od domovskej televízie popri „talente“ ďalšiu príležitosť na pracovnú sebarealizáciu, nie je to celkom pravda.

„Nejde o projekt, ktorý by bol vymyslený a hotový a ja by som doň bola oslovená ako moderátorka, ale je to projekt, ktorý som vymyslela ja,“ uviedla veci na pravú mieru hneď v úvode svojho rozprávania samotná Lujza.

Túto myšlienku držala v hlave už dlhšie. Zverila sa s ňou kamarátovi Jánovi Gorduličovi, ktorý za ňu vybavil potrebné náležitosti, a projekt je na svete. Lepšie povedané, v procese nakrúcania. Keďže novopripravovanú reláciu vníma Lujza ako svoje ďalšie dieťa, k práci pristupuje s veľkou dávkou pokory.

„Som v tomto naozaj opatrná, lebo sa musím ešte veľa učiť. Zároveň neviem, či to, čo je napríklad pri tvorbe obsahu zaujímavé pre mňa, bude zaujímavé aj pre väčšinového diváka, ktorého ja ani ľudia, ktorí sa na projekte podieľajú, nepoznáme. Nevieme preto odhadnúť, či bude projekt fungovať a či ho ľudia budú mať radi,“ uviedla opatrne.

V tolkšou bude spovedať páry zo šoubiz¬nisového pro¬stredia a ich deti.
V tolkšou bude spovedať páry zo šoubiz¬nisového pro¬stredia a ich deti.
Zdroj: TV Joj

Bonzáčik

Relácia by podľa medializovaných informácií mala divákom poskytnúť pohľad do súkromia manželských párov. Podmienkou je, že minimálne jeden z dvojice by mal byť ľuďom známy z televíznych obrazoviek.

Do samotného procesu nakrúcania budú zapájať aj deti spomínanej dvojice, ktoré o svojich rodičoch vždy niečo vtipné prezradia. Ak si pri čítaní týchto riadkov poviete, že vám nová relácia pripomína Bonzáčika, vysielaného s Magdou Pavelekovou na Markíze, nie ste ďaleko od pravdy.

„Vôbec sa nebudem tajiť tým, že Bonzáčik bol moja obľúbená relácia a inšpirácia ním v mojej hlave bola, pretože mi to pripadá celkovo ako diera na trhu. Mne osobne ako diváčke na trhu chýbalo niečo, kde by som mohla známych ľudí vidieť inak, ako sa len smiať, búchať si do kolien a hovoriť o tom, akí sú úžasní alebo aký život žijú.

To všetko je len hra pre diváka, ktorý chce vidieť v televízii veselých ľudí. Popritom však majú títo konkrétni ľudia svoje životy, partnerské vzťahy, rodiny. Sú úplne normálni a riešia bežné veci ako napríklad to, kto, kde a kedy odvedie deti na krúžky, kto dá kedy prať, kto kedy navarí. Myslím, že tento moment by mohol byť pre divákov naozaj zaujímavý.“

Možno ešte zaujímavejšie bude to, čo o svojich rodičoch prezradia deti.

„Veľmi si vážim, že mi rodičia dávajú dôveru a pustia ma do svojho súkromia, k svo­jim deťom. Verím, že vedia, že nechceme nikomu ublížiť,“ nádeja sa Lujza.

Keďže má doma dve ratolesti, komunikovať s potomkami obľúbených televíznych tvárí nebol pre ňu počas nakrúcania žiaden problém.

„Mám vo všeobecnosti pocit, že deti ma ‚berú‘. Nie som nejaká zlá teta, ktorá sa pýta nepríjemne otázky. Počas výroby sme sa normálne porozprávali, zasmiali. Veci, ktoré som sa dozvedela, sú úplne normálne a bežné. Aj tieto konkrétne deti prežívajú rovnaké problémy ako deti iných rodičov. To sa mi na celom koncepte páči. Opakujem, vďaka tomuto programu diváci uvidia, že hoci sme v telke, sme obyčajní ľudia s obyčajnými radosťami a starosťami.“

Najväčšiu radosť jej robí divadelné herectvo, kde nie je zaplatený komparz.
Najväčšiu radosť jej robí divadelné herectvo, kde nie je zaplatený komparz.
Zdroj: Profimedia

Moderátorka?

Okrem pripravovanej tolkšou sa Lujza aj tento rok objaví v úlohe moderátorky divácky mimoriadne úspešnej talentovej šou. Táto pozícia sa jej síce páči, no vnútorne je stále verná tomu, čo vyštudovala, teda herectvu.

„Väčšina ľudí ma pozná najmä cez televízne herectvo, ale teraz sa napríklad teším z toho, že skúšam v GUnaGU, čo je malé divadlo pre 120 ľudí, a pritom tam budem hrať predstavenie s pánom Vajdom, Gabikou Dzuríkovou, Viktorom Horjánom. Je to pre mňa úžasné, keď aj ľudia z SND hrajú v takom malom divadle, a je úžasné s nimi robiť.

Tam nie sú zaplatení komparzisti, ktorí tlieskajú a smejú sa na povel. Sú tam ľudia, ktorí si kúpia lístok a prídu na predstavenie. To je pre mňa veľmi dôležité a mám to rada. Lásku k divadlu a rešpekt voči divákovi si v sebe stále uchovávam a je úplne jedno, či som v televízii alebo nie,“ zdôverila sa nám. Ako moderátorka sa však necíti.

„Po prvej sérii ‚talentu‘ som si povedala o. k., tak som si to vyskúšala. Pri prvej príležitosti som sa naučila nové veci, pri druhej šanci mám možnosť vyskúšať si robiť túto prácu s menším stresom a zároveň lepšie.“

Herečka vie, čo hovorí; moderátorská pozícia ťažiskovej šou bola pre ňu nová, intenzívna a plná emočného vypätia. V minulosti sa nám dokonca priznala, že po niekoľkodňovom maratóne nakrúcania kastingových kôl sa po príchode domov musela vyplakať.

„Je to podľa mňa prirodzené. Naše telá sú uspôsobené na istú dávku radosti a istú dávku smútku. Pri nakrúcaní sa v podstate musíte stále usmievať, a aj keby ste si chceli v nejakom momente poplakať, nemôžete, lebo vám pani maskér­ka urobila krásny mejkap a vy jej nechcete pokaziť prácu. Musíte to v sebe skrátka potlačiť. Je prirodzené, že sa ten smútok musí dostať na povrch, aby sa vo vašom vnútri udržala rovnováha.“

Pred letom sa začne nakrúcanie šou Česko Slovensko má talent, ktorú bude opäť moderovať.
Pred letom sa začne nakrúcanie šou Česko Slovensko má talent, ktorú bude opäť moderovať.
Zdroj: Instagram

V súkromí je predovšetkým mama

Lujza svojho manžela na verejnosti ani na sociálnych sieťach neukazuje, pretože má s medializáciou problém. V minulosti dokonca priznala, že po prvotnom úspechu seriálu Naši s ňou odmietal chodiť medzi ľudí. Bolo pre neho zvláštne, že po nej fanúšikovia pokrikovali alebo sa s ňou chceli fotiť. Deťmi Grétkou a Viktorom sa však herečka z času na čas na sociálnych sieťach pochváli.

Lujza Garajová Schrameková sa predstaví v novej televíznej šou: Vymyslela si ju sama!
Zdroj: Instagram

Ilustračná snímka: Americký prezident Donald Trump

Väčšiu zvrhlosť ste ešte nevideli: Trump a Miss Amerika v intímnom momente. Toto má byť umenie?

Populárne články
Českí turisti kráčajú po poľskom chodníku. Za zábradlím je však už česká strana. Za ich chrbtom je Slovensko.

Ako to vyzerá na mieste, kde sa stretávajú tri krajiny? Česi sa nám vysmievajú!

V relácii Trochu inak.

Vychádzajúce hviezdy: Koho si Adela pozvala do relácie Trochu inak?

Ilustračná snímkaSponzorované

Mamy detských onkopacientov sa tešia aj z maličkostí: Nákup je pre nás obrovský dar

VLADIMÍR BALÁŽ je uznávaný ekonóm a prognostik, do budúcnosti sa pozerá optimisticky.

Netuším, či premiér niekoho počúva, hovorí VLADIMÍR BALÁŽ z Prognostického ústavu SAV

Tu sa prijímali tie najvážnejšie rozhodnutia v histórii mesta Levoča.

Zákon v koži zo strážneho psa: Stará radnica v Levoči ukrýva niekoľko nevšedných exponátov

Ruská ruleta pochádza z Ruska. Je to pravda?

Ruská ruleta pochádza z Ruska. Je to pravda?

Zobraziť viac